Samochód z flagą

i

Autor: Sebastian Wielechowski

Nowa data Święta Niepodległości w Polsce? Padła konkretna propozycja!

2020-11-19 14:12

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości w Polsce. W tym roku było ono szczególne. Chociaż większość Polaków pozostała w domach, to na ulicach Warszawy odbył się nielegalny marsz. To właśnie podczas niego doszło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Dla wielu osób to sygnał, że święto traci swój prawdziwy charakter. Inni sądzą, że obecnie 'niepodległość' nabrała nowego znaczenia i proponują nową datę

Nowa data Święta Niepodległości w Polsce? Padła konkretna propozycja! Strajk Kobiet podczas swojej konferencji prasowej 19 listopada odnosił się do protestów, które mają miejsce na terenie całego kraju. Dzień wcześniej doszło do zamieszek i zatrzymań w trakcie jednego z warszawskich 'spacerów'. Policjanci w cywilnych ubraniach mieli również użyć gazu pieprzowego i pałek teleskopowych przeciwko manifestującym. Protesty rozpoczęły się w Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Teraz Strajk Kobiet mówi o nowym Święcie Niepodległości.

Nowa data Święta Niepodległości w Polsce? Padła konkretna propozycja!

Strajk Kobiet podczas konferencji prasowej poinformował, że nową datą Święta Niepodległości w Polsce powinien być 28 listopada.

- Zanim będzie Sylwester mamy 28 listopada. To jest kolejna data, o którą państwo wszyscy pytają, kiedy następny raz ewentualnie coś zrobimy. Jest to 28 listopada. Jeszcze nie wiemy co, jeszcze nie powiemy co, natomiast ta data jest o tyle ważna ponieważ jest to 102 rocznica uzyskania praw wyborczych przez Polki. 102 lata temu tak się stało. I tak naprawdę, ponieważ 11 listopada od lat wygląda u nas tak, że (...) naziolscy bandyci latają po ulicach i świętują ich zdaniem odzyskanie niepodległości, my zmieniamy tę tradycję. Od dziś, ponieważ Polska jest kobietą będziemy świętować Dzień Niepodległości 28 listopada.

Opuszczona fabryka na Podlasiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE