Nieuczciwa "ciocia" okradała żłobek. Zginęła duża suma pieniędzy

2023-01-15 16:19
żłobek
Autor: Pixabay

Policjanci z Ursynowa zatrzymali 22-latkę, która od listopada 2022 roku do stycznia br. zatrudniona była jako opiekunka do dzieci w jednym z warszawskich żłobków. Kobieta oprócz pilnowania dzieci okradała swoją pracodawczynię. Zabrane pieniądze były formą opłaty za pobyt dzieci w placówce.

Nieuczciwa "ciocia" (tak potocznie nazywa się opiekunki najmłodszych - przyp. red.) kradła pieniądze ze żłobka, w którym była zatrudniona. W ten sposób z kasy punktu opieki nad dziećmi wyniosła niemal 3000 zł. Kobietę zatrzymali policjanci z ursynowskiego wydziału patrolowego, którzy zostali skierowani na interwencję do jednego ze żłobków w Warszawie.

Czytaj także: Zarobki policjantów. Komenda Główna przygotowała kalkulator uposażenia funkcjonariusza

To właśnie w nim doszło do kradzieży pieniędzy przez 22-letnią pracownicę punktu. Pokrzywdzona oszacowała wówczas straty na kwotę ponad 6 tys. złotych. Ostatecznie okazało się, że zaginęły 3 tys. złotych. Nieuczciwa "ciocia" podczas nieobecności swojej pracodawczyni wielokrotnie podbierała pieniądze z kopert, w których przechowywane były pieniądze z opłat dokonywanych przez rodziców za pobyt ich pociech w żłobku.

Nieuczciwa "ciocia" okradała żłobek

W momencie, kiedy pracodawczyni nabrała podejrzeń co do zatrudnionej kobiety, przejrzała nagrania z kamery monitoringu, co znacznie ułatwiło wyjaśnienie sprawy. Chcąc rozwiązać zaistniały problem brakujących pieniędzy, 40-letnia pokrzywdzona poprosiła o rozmowę 22-latkę, jednakże ta po chwili wybiegła z placówki w nieznanym kierunku. To wtedy została wezwana policja.

Funkcjonariusze na podstawie przekazanego rysopisu kobiety, odnaleźli ją na przystanku autobusowym. Usiłowała odjechać z miejsca. 22-latka zachowywała się agresywnie i lekceważąco w stosunku do wydawanych jej poleceń przez funkcjonariuszy. Ostatecznie jednak została zatrzymana i przewieziona do komisariatu na ul. Janowskiego.

Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili kobiecie dwa zarzuty tj. kradzieży i przywłaszczenia mienia powierzonego. Czyn ten zagrożony jest kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z pewnością kobieta odpowie teraz za swoją nieuczciwość.

Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Policja pokazała nagranie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE