Nie trzeba jeździć do uzdrowisk! Niedługo będzie można wybrać się na Białołękę

2020-12-16 14:02
Nie trzeba jeździć do uzdrowisk! Niedługo będzie można wybrać się na Białołękę
Autor: Urząd Dzielnicy Białołęka

Warszawiacy nie będą musieli szukać uzdrowisk. Już niedługo będzie można pojechać na Białołękę. Urząd Dzielnicy ogłosił przetarg na budowę kolejnej tężni solankowej. Kolejnej, bo jedna już jest, druga będzie w maju, a trzecia na koniec przyszłego roku.

Diablo 4 i Far Cry 6 [Najbardziej wyczekiwane gry 2021] | ESKA XD - Blogier #12

Tężnie na Białołęce - zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

Zamiast do uzdrowiska - na Białołękę! Tam powstaną kolejne tężnie solankowe. Jedna, na dachu galerii handlowej, już jest. Druga, w Parku Picassa, będzie otwarta w przyszłym roku, a na trzecią Urząd Dzielnicy właśnie ogłosił przetarg - Sercem tężni będą gałązki tarniny, po których będzie spływała solanka i będzie odparowywała wytwarzając w ten sposób dobroczynny mikroklimat - mówiła Marzena Gawkowska z Urzędu Dzielnicy Białołęka

Czytaj także: To nie są śmieci! Powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu

Tężnie w Warszawie: Budżet Obywatelski

Obie tężnie są wygranymi projektami Budżetu Obywatelskiego i mają być idealnymi miejscami do odpoczynku - Obie tężnie będą miały drewnianą konstrukcję, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie i monitoring. Dodatkowo, przy tężni na Olesinie pojawi się parking - mówiła Marzena Gawkowska z Urzędu Dzielnicy Białołęka. Koszt realizacji tężni to 360 tysięcy złotych, a mieszkańcy będą mogli z niej korzystać najpewniej pod koniec przyszłego roku. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 11 miesięcy od podpisania umowy na zrealizowanie projektu. Z kolei tężnia w Parku Picassa ma być gotowa już w maju. Na jej projekt głosowało ponad 1300 mieszkańców. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czytaj także: Szalony pościg ulicami Warszawy! Przed funkcjonariuszami uciekał kierowca Mazdy

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE