To nie są śmieci! Powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu

2020-12-16 13:04
To nie są śmieci! Powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu
Autor: Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

To nie śmieci, a zabytki! Powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu. Znajdą się w nim przedmioty odzyskane podczas remontów warszawskich zabytków. W dalszej części tekstu dowiesz się, jakie to przedmioty.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Zabytki Warszawy - powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu!

Zamiast na śmieci - do magazynu! Powstaje Archiwum Warszawskiego Detalu. To miejsce, w którym znajdą się zabytkowe płytki ceramiczne, dachówki, a nawet fragmenty ogrodzenia. Jak uważa stołeczny konserwator zabytków, te niewielkie przedmioty mają swoją historię i wcale nie są bezwartościowe: - My chcemy te przedmioty poddać konserwacji, ocenić, przeanalizować skąd są, jak funkcjonowały w miejscu, w którym były zamontowane i opowiedzieć tę historię. Narracja, ale także dokumentacja - mówił stołeczny konserwator zabytków, Michał Krasucki

Czytaj także: Królewski Ogród Światła - bilety w soboty, niedziele oraz święta tylko online!

Gdzie obejrzeć warszawskie zabytki on-line?

Przedmioty pochodzą z odnawianych zabytków. Niektóre będzie można wykorzystać ponownie: - W przypadku, gdyby to były przedmioty jak kilka zabytkowych okien czy drzwi, które się nadają do użycia, to wtedy wybrane, najlepsze fragmenty będą prezentowane w archiwum, a pozostałe, po konserwacji, będą mogły być użyte przy remontach kolejnych budynków czy mieszkań - mówił stołeczny konserwator zabytków, Michał Krasucki. Jak na razie Archiwum Warszawskiego Detalu będzie dostępne tylko w internecie, na stronie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pierwsze, odrestaurowane zbiory już są. Kolejne będą się pojawiały co czwartek. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Czytaj także: Podaruj zwierzętom magię Świąt: w tej akcji warszawskiego zoo uszczęśliwicie prezentami podopiecznych ogrodu!

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE