Napisz życzenia i powieś je na choince! Świąteczna akcja urzędników z Żoliborza [GALERIA]

2020-12-09 10:00

Przed Urzędem Dzielnicy na Żoliborzu stoi choinka bez ozdób! To świąteczna akcja dzielnicowych urzędników, którzy zachęcają mieszkańców do wspólnego dekorowania drzewka. Wystarczy napisać kilka ciepłych słów i powiesić je na choince!

Weź karteczkę i zrób komuś prezent! Choinka pełna życzeń stanęła na katowickim rynku

Dzielmy się dobrym słowem

Każdy, kto odwiedzi Urząd Dzielnicy przed świętami załatwiając różne sprawy, otrzymuje od urzędnika specjalną kartkę z zawieszką. Może na niej napisać kilka ciepłych słów czy życzenia, a następnie udekorować drzewko przed lub wewnątrz budynku żoliborskiego ratusza.

- W tym roku często nie możemy bezpośrednio złożyć życzeń świątecznych swoim sąsiadom czy bliskim osobom. Chcemy, żeby nasze choinki stały się łącznikiem gwarantującym "pośrednią bliskość" w tym trudnym czasie. Duchowo bądźmy razem, a nasza choinka niech stanie się symbolem wspólnego przeżywania okresu przedświątecznego. - mówi Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Czytaj także: Gigantyczny protest przedsiębiorców w Warszawie 13.12.2020: Gdzie będą utrudnienia?

Nie tylko kartki świąteczne

Urzędnicy zachęcają też do przygotowania własnych ozdób świątecznych i wspólnego dekorowania dzielnicowej choinki.

- To jest nasze marzenie! Jak najbardziej zachęcamy, żeby włożyć w dekorowanie jak najwięcej serca. Jeśli mieszkańcy nie tylko Żoliborza, ale i całej Warszawy zrobią swoje autorskie dekoracje, będzie nam bardzo miło! Napiszmy życzenia dla sąsiada czy bliskiej osoby, niech drzewko w naszym urzędzie będzie symbolem ciepła i życzliwości - dodaje Michalec.

Świąteczne kartki są dostępne w punkcie informacyjnym, a urzędnicy przypominają też, że przed pisaniem życzeń, należy pamiętać o dezynfekcji rąk. Na drzewku widać już pierwsze kartki i ozdoby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE