Protest przedsiębiorców 13.12.2020: Gdzie będą utrudnienia w Warszawie?

2020-12-11 9:02
Gigantyczny protest przedsiębiorców w Warszawie 13.12.2020: Gdzie będą utrudnienia?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Gigantyczny protest przedsiębiorców w Warszawie 13.12.2020: Gdzie będą utrudnienia?

Protest przedsiębiorców w Warszawie. 13 grudnia wyjdą na ulice Warszawy. Przyjadą do stolicy z całej Polski, żeby pokazać sprzeciw wobec działań rządu. Wybrali termin rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, bo jak mówią - to, co teraz dzieje się z polską gospodarką, można porównać do stanu wojennego.

Strajk przedsiębiorców w Warszawie

Protest przedsiębiorców 13.12.2020

Protest przedsiębiorców w Warszawie odbędzie się w niedzielę 13 grudnia w samo południe. - Wszyscy żądamy dzisiaj jednego. Prosimy, aby rząd wypłacił nam nasze pieniądze, które z unii należą się nam jak psu micha. 75 proc. kosztów stałych, wszystkie koszty pracownicze, które ponosimy oraz zapomogi dla nas - przedsiębiorców, bo to właśnie my jesteśmy przez ostatnie pół roku bez wypłat, najczęściej - mówi organizator protestu, Piotr Zygarski z grupy Opór.

Czytaj także: Coraz mniej zakażeń, ale coraz więcej zgonów. Naukowcy przewidują rozwój pandemii

Prezenty dla rządu

Protest ma być pokojowy. Jego organizatorzy przywiozą ze sobą prezenty dla prezydenta i premiera. - To są prezenty - niespodzianki. Myślę, że spodobają się i państwu, i mieszkańcom Polski, i tym obdarowanym. One będą na nasze możliwości i myślę, że pokażą jaki jest nasz stosunek do tego, co dzisiaj dzieje się w naszym kraju - mówi Zygarski.

Organizatorzy spaceru zorganizowali też internetową zbiórkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

  • zakup kamizelek odblaskowych dla osób, które pilnować będą porządku i bezpieczeństwa protestujących spacerowiczów (STRAŻ OPORU),
  • wypożyczenie nagłośnienia,
  • przygotowanie transparentów,
  • zakup flag.

Protestujący spotkają się w południe 13 grudnia na Rondzie Dmowskiego.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE