Mocne spoty o pracownikach służby zdrowia w komunikacji miejskiej! Rusza kampania społeczna

2020-12-17 16:12
Rusza kampania „Ty też możesz wesprzeć medyków”
Autor: um.warszawa Rusza kampania „Ty też możesz wesprzeć medyków”

W Warszawie rusza kampania „Ty też możesz wesprzeć medyków”. Miasto chce w ten sposób uświadomić mieszkańcom wysiłek i poświęcenie pracowników służby zdrowia i pokazać solidarność z nimi.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Polacy mają prawo nie ufać policji

Ty też możesz wesprzeć medyków!

Pielęgniarki, ratownicy, lekarze oraz pozostali pracownicy ochrony zdrowia – od miesięcy znajdują się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Pandemia zmieniła realia ich pracy, w której wartością jest zdrowie i życie tysięcy pacjentów. - Aby uświadomić mieszkańcom wysiłek i poświęcenie pracowników służby zdrowia, rozpoczynamy kampanię „Ty też możesz wesprzeć medyków”. To ważna inicjatywa, która może pokazać naszą solidarność z nimi - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Spoty w komunikacji miejskiej

W ramach kampanii mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć w komunikacji miejskiej trzy spoty z historiami pielęgniarki, ratownika medycznego oraz lekarza, w interpretacji aktorów stołecznych scen teatralnych. Teksty zostały przygotowane na podstawie autentycznych relacji pracowników warszawskich szpitali, przychodni i stacji ratownictwa medycznego. Wymownym tłem dla każdej z nich jest pusta scena teatru. Spoty pojawią się w autobusach, tramwajach i metrze. – To wyraz wsparcia i solidarności ze strony zamkniętych instytucji kultury i środowiska ludzi teatru, jednej z tych grup, która także ponosi koszty związane z pandemią, ale tym bardziej rozumie wyjątkową rolę i poświęcenie medyków - mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Spoty można obejrzeć na profilach społecznościowych m.st. Warszawy: 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Największe polskie przeboje lat 90. Same hity, ale czy poznacie je po jednym wersie?

Pytanie 1 z 15
Na start: "Racja brachu, wypijmy za to, kto z nami nie wypije tego we dwa kije" to cytat z utworu:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE