Serce Miasta zbiera na Sercomobil - samochód, którym wolontariusze będą mogli rozwozić jedzenie

i

Autor: Facebook/Serce Miasta Ruszyła zbiórka na "Sercomobil", czyli mobilną siedzibę fundacji "Serce Miasta". W tej przy 11 listopada właśnie rusza remont, a to ogranicza możliwości pracy wolontariuszy, którzy na co dzień wspierają osoby bezdomne i potrzebujące.

Mimo kłopotów, nie przestaną pomagać! Serce Miasta zbiera na "Sercobus"

2020-08-26 16:35

Ruszyła zbiórka na "Sercomobil", czyli mobilną siedzibę fundacji "Serce Miasta". W tej przy 11 listopada właśnie rusza remont, a to ogranicza możliwości pracy wolontariuszy, którzy na co dzień wspierają osoby bezdomne i potrzebujące. Oprócz tego w grę wchodzi konflikt sąsiedzki. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Mimo kłopotów, nie przestaną pomagać!

Ze względu na remont siedziby fundacji, a także konflikt sąsiedzki, w lokalu przy 11 listopada nie są już rozdawane posiłki czy ubrania dla osób bezdomnych i potrzebujących. "Serce Miasta" nie zamierza jednak rezygnować z działalności. Dlatego planuje kupić "Sercomobil". Samochód będzie wykorzystywany w dwóch ważnych dla fundacji obszarach działania.

Czytaj także: Awantura o "Serce Miasta". Sąsiedzi nie chcą bezdomnych na praskim podwórku

- Pierwszy obszar to jest wydawanie odzieży, jedzenia i tych wszystkich przedmiotów, które do tej pory wydawaliśmy osobom żyjącym na ulicy. Drugi obszar to jest przewożenie przedmiotów do remontów i wyposażenia mieszkań, gdzie naszych podopiecznych osiedlamy - tłumaczy Agnieszka Siekiera z Serca Miasta

Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu

"Nie mamy pieniędzy"

Fundacja potrzebuje samochodu dostawczego. Koszt takiego pojazdu to ponad 20 tys. zł. - Musimy zebrać na to pieniądze. Nie mamy na to dodatkowych funduszy, więc uruchomiliśmy zbiórkę - dodaje Siekiera.

Jak dołączyć do zbiórki?

Każdy, kto chciałby wesprzeć "Serce Miasto" w zakupie mobilnej siedziby może dołączyć do internetowej zbiórki. - Chcemy kilka razy w tygodniu wyjeżdżać w teren na pustostany, dworce, działki pod mosty. Nie zostawimy ludzi bez pomocy! Chcemy mieć możliwość wykonywania pracy którą kochamy - apeluje "Serce Miasta"

Link do zbiórki znajduje się >>TUTAJ<<

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE