Miasto buduje, działkowcy protestują. Nie będzie tramwaju na Gocław i parku linearnego?

2020-11-20 19:53
Miasto buduje, działkowcy protestują: Nie będzie tramwaju na Gocław?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Miasto buduje, działkowcy protestują: Nie będzie tramwaju na Gocław?

Miasto buduje, działkowcy protestują. Chodzi o park linearny i tramwaj na Gocław. Inwestycja wymaga likwidacji części ogródków działkowych przy alei Waszyngtona.

We Wrocławiu powstaje szpital tymczasowy

Tak dla tramwaju, nie dla parku - mówi Paweł Ludwicki z Rodzinnego Ogrodu Działkowego przy Waszyngtona. Zdaniem działkowców budowa zielonego parku w miejscu zielonych ogródków działkowych to marnowanie pieniędzy.

- Zabiorą 80 metrów działek, kiedy na tramwaj wystarczy 15. Dzisiaj, kiedy miasto jest w totalnym kryzysie, nie ma pieniędzy, wszystko tną. To stać ich na budowę nikomu niepotrzebnego parku? To będzie kosztowało miliony złotych. Chore - usłyszał nasz reporter.

Czytaj także: Zamiast bazarku będą trzy bloki mieszkalne. Deweloper wygania handlarzy z Gocławia

Inaczej sprawę widzi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Wariant trasy ogranicza zakres ingerencji w tereny działek. W koncepcji założono też budowę parku linearnego, który będzie wykorzystywał istniejącą już zieleń, właśnie po to, by ograniczyć usuwanie tej zieleni - słyszymy.

Pierwsze prace zw. z parkiem już się rozpoczęły. Z kolei budowę tramwaju na Gocław miasto przewiduje najwcześniej za 3 lata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE