Zamiast bazarku będą trzy bloki mieszkalne. Deweloper wygania handlarzy z Gocławia

2020-11-20 19:25
Zamiast bazarku będą trzy bloki mieszkalne. Deweloper wygania handlarzy z Gocławia
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zamiast bazarku będą trzy bloki mieszkalne. Deweloper wygania handlarzy z Gocławia

Zamiast bazarku trzy bloki mieszkalne. Chodzi o targowisko przy pętli Gocław, które ma zostać zamknięte. Mają tam powstać bloki mieszkalne. Deweloper ma już konkretne plany. Co więcej, bazarku nie chce też Spółdzielnia Gocław Lotnisko, która zarządza terenem.

Pętla Gocław: Zamiast bazarku będą trzy bloki mieszkalne

W obronie handlarzy staje Urząd Dzielnicy Praga Południe. Wyznaczono kolejne miejsce na bazarek. - Chodzi o miejsce na tyłach żłobka nr 61. Dojazd z trzech stron: od ulicy Rychtera, od ulicy Szkoły Orląt, od ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego - mówi Andrzej Opala, rzecznik Urzędu.

Czytaj także: Zniknie bazar przy pętli na Gocławiu. Na jego miejscu pojawią się bloki

Propozycja zmiany miejsca nie podoba się handlarzom. - To jest miejsce kompletnie bez żadnych mediów. Będzie wymagało bardzo dużego wkładu finansowego - domyślam się, że od nas, a nie od miasta. Odesłanie nas na obrzeża Gocławia nie będzie dla nas dobre i nie będzie też dobre dla klientów - mówi pan Andrzej ze stoiska z warzywami i podkreśla, że zostanie sam z problemem przeniesienia swojej działalności. Losy bazarku są na razie niepewne. Wiele wskazuje jednak na to, że może zniknąć na dobre.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE