Ma być bezpiecznie

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym. Wielu policjantów pracuje w okolicy stadionu

2023-03-27 21:42

O godz. 20:45 na PGE Narodowym rozpoczął się piłkarski mecz Polska - Albania. Już od godz. 18:30 w okolicach stadionu trwają utrudnienia. Na miejscu niezmiennie pracuje policja, która apeluje o unikanie ryzykownych, niebezpiecznych sytuacji i zachowań.

- Z każdą minutą zwiększa się natężenie ruchu w okolicach Stadionu Narodowego. Na miejscu pracują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego - przekazali stołeczni policjanci za pośrednictwem Twittera. Zapewnili, że dbają o bezpieczeństwo zarówno wokół stadionu, jak i na drogach do niego prowadzących. Zaapelowali jednak, by w emocjach nie zapominać o bezpieczeństwie na drodze.

Czytaj również: Mecz Polska - Albania w Warszawie. Jak najszybciej dojechać na PGE Narodowy?

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym - utrudnienia

Od godziny 18:30 został ograniczony wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20:45 wyłączone z ruchu zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (dla mieszkańców Saskiej Kępy), pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

W zależności od sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od ul. Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 18:30 do zakończenia rozwozu kibiców (około godz. 23), autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 – al. Zieleniecką.

- Jeśli po zakończeniu meczu, po godz. 22:15, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich – na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a - przekazał ratusz.

Piotr Zieliński po meczu z Czechami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE