PGE Narodowy

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Informacje dla kibiców

Mecz Polska - Albania w Warszawie. Jak najszybciej dojechać na PGE Narodowy?

2023-03-27 15:00

27 marca o godz. 20:45 reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się z kadrą Albanii na PGE Narodowym. Przedstawiciele ratusza zachęcają, aby kibice na mecz dojechali komunikacją miejską. Poznaliśmy już szczegóły jej poniedziałkowego kursowania. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym - utrudnienia

Ze względu na gigantyczne grupy kibiców, które będą chciały dojechać na PGE Narodowy, a także kwestie bezpieczeństwa, w okolicach stadionu wprowadzone zostaną zmiany w ruchu. - Od godziny 18:30 zostanie ograniczony wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską i Bora-Komorowskiego - przekazał ratusz.

Kogo nie będą dotyczyły utrudnienia? Jak przekazał ratusz, jedynie pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (dla mieszkańców Saskiej Kępy), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Czytaj również: Wystarczyła chwila, pasażerowie boleśnie runęli na ziemię. MZA pokazały nagranie

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym - zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Urzędnicy nie ukrywają, że na stadion najszybciej będzie można dojechać pociągami SKM oraz metrem. W zależności od aktualnej sytuacji policja będzie bowiem mogła podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic.

- W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od ul. Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 18:30 do zakończenia rozwozu kibiców (około godz. 23:00), autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 - Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście - przekazano.

W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, Zamoście oraz Zamoyskiego objazdami pojadą linie: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. - Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 – al. Zieleniecką - dowiadujemy się.

Jeśli chodzi o sytuację po meczu, czyli ok. godz. 22:15, spore grupy kibiców mogą wówczas chcieć dotrzeć do centrum pieszo. Policja może więc zamknąć dla ruchu most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie – na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

- W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-ZOO. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z Piasków na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Wiatraczna - przekazano.

Jak dodali urzędnicy, wówczas uruchomiona zostanie również zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

- Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim - przekazano w komunikacie.

Poza tym po meczu na ulice ruszą dodatkowe autobusy linii 509. Pasażerowie pojadą nimi z ronda Waszyngtona w stronę Gocławia i Winnicy. Miasto planuje również zagęszczenie ruchu tramwajowego. - Tramwaje linii 9 przewiozą pasażerów na zmienionej trasie: Gocławek – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa–ZOO. Natomiast składy linii 26 będą jeździły z al. Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny - poinformowano.

Warto również zaznaczyć, że linia metra M2 będzie kursowała częściej w obu kierunkach.

Czytaj również: Metro Warszawskie. Duże zmiany w przepisach ZTM, za zostawienie bagażu kara do 500 zł!

Darmowa komunikacja miejska dla kibiców

Ratusz przypomniał również, że posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA będą mogli bezpłatnie jeździć autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM, KM oraz WKD, a to wszystko w granicach 1. strefy biletowej ZTM. - Ponadto możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź od 27 marca, od godz. 6:00 do 28 marca, do godz. 1:00 - dodano.

Zobacz, jak wyglądała wizyta księcia Williama w Warszawie:

Trzaskowski, Struzik i burmistrzowie o transporcie na Mazowszu. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Dlaczego to ważne?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE