Legia Warszawa stadion

i

Autor: Wikimedia Commons / Sofik

Piłkarski klasyk w Warszawie, Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Jak dojechać?

2022-08-18 14:51

W piątek, 19 sierpnia Legia Warszawa zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na stadionie mogą pojawić się prawdziwe tłumy, na co muszą oczywiście odpowiedzieć przedstawiciele stołecznej komunikacji miejskiej. Sprawdziliśmy, jak najlepiej dojechać na wydarzenie.

Już 19 sierpnia w Warszawie rozegrany zostanie prawdziwy piłkarski klasyk. Stołeczna drużyna zmierzy się bowiem z Górnikiem Zabrze. Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się w 1956 roku, a więc prawie 70 lat temu. Nic więc dziwnego, że mecz wywołuje ogromne emocje i zapewne przyciągnie na stadion przy ul. Łazienkowskiej prawdziwe tłumy.

W chwili tworzenia tekstu Legii udało się sprzedać prawie 20 tys. biletów na wydarzenie. Możliwe, że ostatecznie trybuny prawie całkowicie się zapełnią, co nie byłoby dużym odstępstwem od normy w przypadku kolejnych starć drużyny z Górnikiem.

Czytaj również: Przechodziła pod blokiem, usłyszała przeraźliwy krzyk. Rozpoczęła się walka o życie

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Jak dojechać na stadion?

Tysiące kibiców zapewnią jednak ostatecznie nie tylko doskonałą atmosferę na stadionie, ale również spore zamieszanie wokół obiektu. Przygotowali się na to przedstawiciele WTP, którzy wydali już komunikat ws. wydarzenia.

"W związku z rozgrywanym meczem piłki nożnej na stadionie Legii w dn. 19.08.2022 r. (piątek) od godz. 18:30 do końca kursowania linii dziennych dla linii przyspieszonych 502, 507, 514, 520, 523 oraz 525 przystanek TORWAR 01 obowiązywał będzie jako stały" - oficjalnie przekazano.

Kiedy spotkanie już się zakończy, czyli ok. godz. 22:15, na ulice wyjadą autobusy rozwozowe oznaczone jako linia 911. Te będą kursowały na trasie TORWAR 01 – Trasa Łazienkowska – al. Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA 10. W nich również pasażerowie będą musieli mieć skasowany standardowy bilet.

Ci, którzy chcą uniknąć korków, mogą również wybrać się na stadion i z niego metrem. Najwygodniej będzie wybrać stację Politechnika. Spacer na stadion powinien zająć ok. 20-30 minut. Kibice mogą oczywiście również dojechać tramwajem i wysiąść na przykład na przystanku Trasa Łazienkowska. Z niego uda im się dojść na stadion nieco szybciej niż ze stacji metra.

Kamil Kosowski o karierze Artura Boruca i Legii w ekstraklasie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. John Porter w Warszawie. Bezpłatny koncert pod chmurką
  2. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia
  3. Startuje Białołęcka Triada Biegowa. Na początek Bieg przez Most
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE