Mazowsze: Weselni goście zarażeni koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia przywróci ograniczenia?

2020-06-18 15:11 STAN
Koronawirus na weselu na Mazowszu
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Blisko 20 osób zarażonych, a kilkadziesiąt na kwarantannie. Wśród gości bawiących się na weselu w Kotfinie w woj. mazowieckim potwierdzono koronawirusa. Czy w związku z tą sytuacją minister zdrowia wprowadzi nowe ograniczenia? Znamy jego stanowisko! Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Koronawirus na weselu w Kotfinie

Na weselu w Kotfinie pod Radomiem bawiło się około 130 osób. Wśród gości znalazła się osoba zarażona koronawirusem. Dopiero po uroczystości trafiła do szpitala z wyraźnymi objawami koronawirusa. Test wskazał wynik pozytywny. Już teraz wiadomo, że łącznie zarażonych jest 18 uczestników uroczystości. Kilkadziesiąt przebywa na kwarantannie.

Czytaj także: Wesela podczas pandemii koronawirusa: Czy goście i para młoda muszą nosić maseczki?

- Wesela są akurat marginalną liczbą przypadków. W skali wszystkich zakażeń nie jest to przypadek, który kazałby nams twierdzić, że odchodzimy od poluzowania tych obostrzeń związanych z możliwością przeprowadzenia wesela - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Wesela podczas pandemii koronawirusa

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia podczas organizacji wesela należy pamiętać o następujących zasadach:

  •  maksymalna liczba uczestników uroczystości to 150 osób,
  • należy postarać się, by przy tym samym stole siedziały osoby z tej samej rodziny, bądź z jednego gospodartwa domowego,
  • w sali jadalnianej i przy toaletach powinny znaleźć się płyny do dezynfekcji, należy dostosować liczbę kelnerów do liczby gości - 1 kelner na 15 osób.
  • Dany stolik powinien być obsługiwany przez jednego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie rządu.

Prof. Robert Flisiak: Poście na wesele to samobójstwo.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE