Wesela podczas pandemii koronawirusa: Czy goście i para młoda muszą nosić maseczki?

2020-05-27 18:19 STAN
Czy podczas wesela goście muszą mieć na sobie maseczki?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy podczas wesela goście muszą mieć na sobie maseczki?

Ważne wiadomości dla przyszłych par młodych. Rząd zdejmuje kolejne obostrzenia, wśród nich także te dotyczące organizacji wesel. Ile osób może być na przyjęciu? Czy para młoda i goście muszą nosić maseczki? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Wesele 2020 - ile osób można zaprosić?

Rząd znosi kolejne ograniczenia, także te dotyczące organizacji wesel. Wiele par martwiło się, że będzie musiało odwołać planowaną długo uroczystość. Podczas konferencji prasowej poinformowano jednak, że o zwiększeniu limitu osób podczas przyjęcia weselnego. Będzie można zaprosić na nie 150 osób. Nowe zasady obowiązują od 6 czerwca.

Czytaj także: Zdejmujemy maseczki! Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce ogłoszone!

Czy goście i młoda para muszą nosić maseczki?

Według najnowszych zasad, od 30 maja nie musimy zakładać maseczek na świeżym powietrzu, ale wciąż musimy o nich pamiętać w miejscach publicznych i zamkniętych przestrzeniach. Noszenie maseczki podczas wesele, gdy większość czasu spędzamy na spożywaniu posiłków czy napojów byłoby sporym utrudnieniem. Nie musimy się już tym martwić. Podczas wesela goście i młoda para nie mają obowiązku zakładania maseczki.

Muzeum Neonów w Warszawie