Mazowieckie: uratowali z palącego się chlewu 500 prosiąt. Wspólna akcja mieszkańców i policji

2022-07-07 13:19
Pożar chlewni
Autor: mazowiecka.policja.gov.pl Policjanci wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili z palącego się chlewu 500 prosiąt

Policjanci wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili z płonącego chlewu w miejscowości Mochowo Nowe (mazowieckie) 500 prosiąt. Po kilku minutach na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła pożar.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mochowo Nowe. - Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru chlewni. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym były zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach chlewni, paliła się więźba dachowa - podkreślił st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Uratowano 500 prosiąt

- Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt - tłumaczył.

Warszawa: przy al. Solidarności zerwała się platforma remontowa

Wskazał, że po kilku minutach na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła pożar. - Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym - podał.

- Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wyładowania atmosferyczne w trakcie burzy, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar - dodał st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki.

Ogromny korek na al. Jerozolimskich. Powodem pożar autobusu przy dw. Zachodnim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE