Mamy świetną wiadomość. Promy wracają na Wisłę

2022-08-19 16:51
Bezpłatne promy w Warszawie
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Poziom wody na warszawskim odcinku Wisły wynosi w piątek 19 sierpnia zaledwie 35 cm. Okazuje się, że to wystarczająco dużo, by możliwe było przywrócenie kursowania promów. W weekend 20-21 sierpnia mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli korzystać z bezpłatnych przepraw.

"Bezpłatne promy wróciły na Wisłę. Słonka, Pliszka i Wilga zapraszają na pokład!" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Promy wróciły na Wisłę

Dzięki finansowaniu z budżetu warszawskiego samorządu promy są bezpłatne. Można z nich skorzystać w trzech lokalizacjach. "Słonka" kursuje między pływającym pomostem na Cyplu Czerniakowskim a plażą na Saskiej Kępie. "Pliszka" łączy nabrzeże obok mostu Poniatowskiego na Solcu z plażą przy Stadionie Narodowym. Z kolei "Wilga" pływa pomiędzy bulwarami obok Multimedialnego Parku Fontann a plażą obok Miejskiego Ogrodu Zoologicznego na Pradze.

- Przeprawa przez Wisłę promem pozwala zobaczyć miasto z innej perspektywy, przenieść się z bulwarów na zielony brzeg rzeki i cieszyć się pobytem na plaży czy dalszą przejażdżką rowerem po wytyczonych ścieżkach - zaprasza Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za organizację kursów.

Wisła wysycha

Podobnie jak w ubiegłych latach, także w tym roku promy są okresowo uziemiane ze względu na niski stan wody w Wiśle. Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, wszystkie bezpłatne przeprawy przez rzekę przestały kursować w sobotę 13 sierpnia. Z promów nie można było korzystać podczas całego sierpniowego długiego weekendu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia
  2. Rusza odbudowa Pałacu Saskiego. Gliński: Mam nadzieję, że wszyscy Polacy poprą tę inicjatywę
  3. Nie zostało wiele czasu. Koniec lata coraz bliżej, warto pamiętać o koncertach jazzowych
Tramwaje dojadą do Wilanowa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE