Mała alpaka ma już imię! Zdecydowali internauci

2022-08-05 9:51
Alpaki
Autor: https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/ pixabay.com Alpaki

Samczyk alpaki, który 4 lipca przyszedł na świat w Warszawskim ZOO ma już imię. Wybrano je spośród setek propozycji nadesłanych przez internautów. Sprawdźcie, jak nazywany został syn Guanity i Tofika.

Warszawskie ZOO niedawno dzieliło się radosną wiadomością. 4 lipca na świat przyszedł tam samiec alpaki. To syn Guanity i Tofika, pary alpak, które od kilku lat żyją na terenie ogrodu. Ich pociecha z miejsca zdobyła serca pracowników, odwiedzających oraz internautów. Malec ma sierść w kolorze ciemnego karmelu i tylko na czubku głowy znajduje się biała łatka. Warszawskie ZOO, zgodnie ze swoją tradycją, ogłosiło konkurs na imię dla zwierzęcia, o czym pisaliśmy już w tym artykule. Warunek był tylko jeden - imię musiało się zaczynać na "N". Internauci wysłali setki propozycji, z których wyłoniono cztery najlepsze. Później odbyło się głosowanie na Facabooku. Konkretnymi reakcjami pod zdjęciem można było się opowiedzieć za jedną z propozycji: Nacho, Nuez, Nugat i Nito.

Sinice w Jeziorku Czerniakowskim. Warszawiacy lekceważą zakaz kąpieli

Na to imię zagłosowało 65% uczestników zabawy

W ostatnim etapie głosowano już tylko na dwie propozycje. Nacho i Nugat. W czwartek, 4 sierpnia Warszawskie ZOO ogłosiło wyniki. 65% biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za Nugatem. Pracownicy ZOO piszą na Facebooku, że Nugat rzeczywiście jest słodki i uroczy. Imię kojarzy się ze słodyczami, tak jak Tofik, czyli tata Nugata.

Przy okazji ZOO poinformowało, że Nugat ma młodszą przyrodnią siostrę. Być może wkrótce zostanie ogłoszone głosowanie także na imię dla niej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE