Lotnisko Chopina: udaremnili przemyt 4 kg heroiny

2022-09-13 8:22
Podróż - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z ursynowską policją udaremnili na Lotnisku Chopina w Warszawie przemyt ponad 4 kg narkotyków. Były ukryte w podwójnym dnie walizki.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska poinformowała, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali na Lotnisku Chopina 49-letniego obywatela Tanzanii, który przyleciał z Afryki Południowej.

Przemyt narkotyków przez Warszawę

- Podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnego przy taśmie bagażowej - podkreśliła starszy rewident Justyna Pasieczyńska. - Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli trzy pakiety beżowej substancji o konsystencji proszku. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina - dodała.

W bagażu znajdowało się 4,25 kg heroiny o wartości ponad 1,9 mln zł. 49-letni obywatel Tanzanii podróżował z Johannesburga do Warszawy. Oświadczył funkcjonariuszom, że przyleciał do Polski jako turysta. Mężczyzna został zatrzymany.

- Decyzją Sądu Rejonowego m.st. Warszawy w Warszawie podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi od trzech do 15 lat więzienia. Rzeczniczka IAS w Warszawie przypomniała, że jest to w ostatnim czasie kolejny udaremniony przemyt narkotyków na warszawskim lotnisku Chopina. W sierpniu funkcjonariusze udaremnili przemyt ponad 5 kg heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł. Narkotyki przemycała w podwójnym dnie walizki 81-letnia obywatelka Danii.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kiedy początek sezonu grzewczego? Wyjaśniamy
  2. Promocje na paliwo. Tylko do czwartku taniej na Orlenie, ale są już nowe kupony
  3. Płaca minimalna w 2023 roku mocno w górę! Pensja wzrośnie dwa razy. We wtorek decyzja rządu
Policja szuka mężczyzny, który wszedł na lamborghini zaparkowane w centrum Warszawy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE