Lekarze pojawią się w sklepach? To kolejny pomysł na ominięcie zakazu handlu

2022-07-05 9:43
Lekarze pojawią się w sklepach? To kolejny pomysł na ominięcie zakazu handlu
Autor: Pixabay

Lekarze pojawią się w sklepach? Pojawił się kolejny pomysł na to, jak ominąć uszczelniony zakaz handlu w niedzielę i święta. Informacje o pojawieniu się lekarzy w placówkach jednej z sieci sklepów przekazał „Głos Wielkopolski”. Ci mieliby zacząć przyjmować pacjentów, którzy przy okazji robią zakupy, jeszcze w lipcu 2022 roku.

Wypożyczalnia sprzętu sportowego, czy placówki pocztowe – te pomysły tylko przez chwilę pozwalały przedsiębiorcom omijać zakaz handlu w niedzielę i święta w Polsce. Prawo zostało załatane i od kilku miesięcy tylko w sześć niedziel w roku można zrobić zakupy. Powstał za to kolejny pomysł. W sklepach Biedronka miałby pojawić się lekarz, a sama placówka mogłaby być dzięki temu otwarta również w niedzielę. O tym, że placówki handlowe miałyby się zmienić w punkty medyczne donosi „Głos Wielkopolski”. - Informacja wypłynęła na jednej z naszych pracowniczych grup, jednak nikt nie zna szczegółów - przekazała jedna z pracownic sklepu w Poznaniu.

Po kultowym bazarku zostały tylko śmieci. Smutny widok na Gocławiu

Lekarze w sklepach? Pracownicy mają niedziele w grafikach

- Do 25 dnia miesiąca otrzymujemy grafiki na przyszły miesiąc. Według kalendarza handlowca, w lipcu nie są przewidziane żadne niedziele handlowe. Tymczasem, w niektórych Biedronkach w Polsce zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca – cytuje kobietę "Głos Wielkopolski".

Sieć sklepów nie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jedynie, że w dwa miesiące temu, w maju firma dokonała zmian statutowych. Dziennik donosi zaś, że temat przekształcenia placówek handlowych w punkty medyczne jest znany przedstawicielom związków zawodowych, ale jak na ten moment – nieoficjalnie.

W sprawie opisanych doniesień skontaktowaliśmy się z Biedronką. Wysłaliśmy pytania i czekamy na odpowiedź.

Zakaz handlu w niedzielę. Zaostrzone przepisy działają od 1 lutego

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę i święta funkcjonuje od 1 lutego 2022 roku. Zmiany zamknęły możliwość prowadzenia w sklepach między innymi placówek pocztowych. Przedsiębiorstwa, które korzystały z tej furtki, po zmianach musiałby wykazać, że z tego typu działalności czerpią co najmniej 40 procent przychodów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE