Legia Warszawa: KIBICE ZAPROTESTUJĄ - co planują na ostatni mecz sezonu?

2022-05-17 10:53
Stadion Legii Warszawa
Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii Warszawa

Kończy się najgorszy od ponad 30 lat sezon Legii Warszawa. Wojskowym do rozegrania został ostatni mecz. To właśnie podczas tego spotkania kibice chcą zorganizować protest. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Mecz Legia Warszawa - Cracovia będzie dla Wojskowych ostatnim spotkaniem sezonu. Wielu spośród zawodników i kibiców stołecznej drużyny mogłoby się zgodzić twierdzeniem, że będzie to koniec koszmaru. Rozgrywki 2021/22 były w wykonaniu Legii najgorszymi od ponad 30 lat. Klub kończy je na 10. miejscu w tabeli Ekstraklasy, a przed spadkiem uratował się tylko dzięki morderczemu wysiłkowi pod koniec sezonu. Co gorsza, Legia spada z "wysokiego konia". Klub zaczynał sezon z tytułem Mistrza Polski i udziałem w Lidze Europy (sensacyjne zwycięstwa z Leicesterem i Spartakiem Moskwa rozbudziły wręcz nadzieję na fazę pucharową). Niestety wkrótce klub zaczął przegrywać i znalazł się na równi pochyłej. W lidze drużyna notowała porażkę za porażką. Szybko skończył się także sen o dobrej grze na poziomie europejskim. Do słabych występów doszły problemy spoza boiska: rotacja na stanowisku trenera (selekcjonera zmieniano dwa razy), skandale z udziałem piłkarzy (słynna afera z klubem nocnym), sprawa pobicia piłkarzy przez kibiców i problemy z kadrowiczami. Kibice Legii Warszawa od początku wskazywali winnego takiej sytuacji. Według nich za okropny sezon odpowiada właściciel klubu - Dariusz Mioduski. Zaplanowany na 21. maja protest ma być formą jego ukarania. Co planują fani Wojskowych? O tym w dalszej części tekstu.

Wycinka drzew na Mokotowie. Mieszkańcy zbulwersowani, tramwajarze uspokajają

Kibice winią Mioduskiego za 17 porażek

W sezonie 2021/22 Legia Warszawa przegrywała aż 17 porażek. Kibice uważają, że przyczyną fatalnej gry klubu były decyzje Dariusza Mioduskiego. Zdaniem fanów, działania podejmowane przez właściciela klubu wywołały chaos i dezorganizację, a to przełożyło się na wyniki. W poście opublikowanym na profilu Nieznani Sprawcy, zrzeszającym ultrasów Legii, czytamy:

Legia poniosła w tym sezonie 17 ligowych porażek! 17 razy musieliśmy obserwować jak drużyna, która co roku walczyła o najwyższe cele, kopie się w czoło i WALCZY O UTRZYMANIE. Tak, Dariusz Mioduski doprowadził do takiego stanu. Milionem swoich idiotycznych decyzji oraz brakiem kompetencji i ten osobnik sprawił, że walczyliśmy o utrzymanie w zasadzie do samego końca.

Protest 21.05 - co się stanie podczas meczu Legii z Cracovią?

Nieznani Sprawcy namawiają wszystkich kibiców Legii Warszawa wspólnego protestu podczas ostatniego ligowego spotkania Wojskowych. Na czym miałby polegać? Fani planują opuścić stadion w 10. minucie meczu, a ich nieobecność miałaby trwać 17 minut - po minucie na każdą porażkę sezonu. W poście czytamy:

Wyjdziemy na 17 minut. Dokładnie tyle, ile Legia zanotowała jak dotąd porażek. Niech Dariusz Mioduski się wstydzi. Niech każda z tych minut będzie dla niego powodem do hańby, wstydu i refleksji, o ile ten człowiek jest skłonny do jakichkolwiek refleksji. Nie możemy przejść obojętnie obok tego, co się dzieje. W ten sposób wyrazimy nasz sprzeciw i wku*******. Mamy do tego prawo. Po 17 minutach wrócimy i zrobimy swoje. Będziemy się bawić, śpiewać i skakać.

Legia Warszaw - Cracovia. Ostatni mecz sezonu przy Łazienkowskiej 3

Spotkanie kończące sezon Legii Warszawa odbędzie się w sobotę 21. maja na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Pierwszy gwizdek usłyszymy o 17:30. Protest kibiców rozpocznie się najprawdopodobniej około 17:40.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!