Tomáš Pekhart

i

Autor: Fot. screen YouTube Legia Warszawa / https://www.youtube.com/channel/UC1uq_GHtFPL6MrJZBU4LnsQ Tomáš Pekhart

Koniec marzeń Legii Warszawa o powrocie Pekharta. Wiemy, gdzie zagra Czech

2022-08-11 14:42

Legia Warszawa starała się zatrzymać na Łazienkowskiej Tomáša Pekharta, którego kontrakt wygasł z końcem czerwca. Teraz już wiadomo, że czeski napastnik nie pozostanie w Warszawie. Wybrał inną ofertę.

Tomáš Pekhart w Legii Warszawa grał przez niemal 2,5 roku. Jego kontrakt z warszawskim klubem przestał obowiązywać z końcem czerwca. Od początku wyglądało na to, że czeski napastnik nie będzie chciał zostać w stolicy. Jacek Zieliński dyrektor sportowy klubu przyznawał, że 33-letni zawodnik odrzucił pierwsze oferty z Łazienkowskiej 3. Furtka do dalszych negocjacji wciąż była jednak otwarta. Obecnie wiemy już jednak, że wszystkie rozmowy rozbiły się o kwestię wynagrodzenia, a Pekhart nie założy koszulki z L-ką. Zawodnik wkrótce zacznie grać w lidze tureckiej. Wiemy, w jakim klubie będzie teraz występować.

Negocjacje nie zakończyły się po myśli Legii

Legii Warszawa, nie udało się szybko znaleźć napastnika równie doświadczonego, co Pekhart. Dlatego też klubowi zależało na negocjacjach. Co prawda osiągnięto porozumienie w kwestii długości kontraktu (2 lata), ale pensja wciąż była poniżej oczekiwań Czecha. W międzyczasie negocjował on z innymi klubami z Polski (Raków Częstochowa) i innych krajów. Ostatecznie przyjął ofertę z Turcji.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc.6, bezseność

Tomáš Pekhart zawodnikiem Gaziantep FK

Czeski piłkarz zdecydował się ostatecznie zostać graczem tureckiego Gaziantep FK. Napastnik ma już przechodzić testy medyczne w nowym klubie. Gaziantep w sezonie 2021/2022 zajął 15. miejsce w Süper Lig. Lokata nie jest najlepsza, ale pozwoliła klubowi na utrzymanie się w rozgrywkach. W Turcji Pekhart ma zarabiać 800 tys. euro.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE