Kończy się montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego! Będą łapać piratów drogowych

2021-05-12 20:58
Fotoradary na moście Poniatowskiego
Autor: fot. Marcin Wziontek Fotoradary na moście Poniatowskiego

Właśnie dobiega końca montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego. Już w przyszłym tygodniu zaczną fotografować kierowców przekraczających prędkość na moście. Urządzeń będzie sześć, po trzy w każdą stronę.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Montaż fotoradarów na ostatniej prostej

Fotoradary na moście Poniatowskiego już w przyszłym tygodniu zaczną robić zdjęcia kierowców przekraczających prędkość. Na początku w ramach testowania urządzeń, które w tej chwili są montowane. Mają rejestrować wszystkie ewentualne przekroczenia dozwolonej prędkości na moście Poniatowskiego przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. - Nareszcie. Dzięki kamerom będzie bezpieczniej. Kierowcy będą zwalniać, bo jak tego nie zrobią to dostaną mandat  - mówią nam warszawiacy.

Pomysł montażu kamer na moście Poniatowskiego pojawił się po tym, jak dwa lata temu doszło na nim do tragicznego wypadku, w którym pod kołami samochodu zginęła rowerzystka. Urządzenia miały tam stanąć w zeszłym roku, jednak ich montaż był wielokrotnie przesuwany w czasie przez miesiące oczekiwań na zgodę konserwatora zabytków i trzy nieudane przetargi.

Kiedy zaczną łapać kierowców?

Po testach fotoradarów, które odbędą się w przyszłym tygodniu, urządzenia mają zacząć działać stale. Jeśli test się powiedzie, zaczną łapać kierowców jeszcze w maju. - Jestem pewien, że zdarzy się to bardzo szybko - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich. Fotoradarów będzie w sumie sześć. Po trzy w każdą stronę. W stronę Pragi:

  • za Muzeum Wojska Polskiego;
  • na wysokości Solca;
  • na wysokości lewego brzegu tuż za przystankami tramwajowymi.

W stronę centrum:

  • na wysokości Wybrzeża Szczecińskiego;
  • na wysokości lewego brzegu;
  • na wysokości ulicy Kruczkowskiego.

Czytaj także: ESKA Dowozi w Warszawie! Startuje nowa, lokalna akcja Radia ESKA! Jak się zgłosić?

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE