Kolejny wypadek na Sokratesa. To tam w 2019 r. kierowca zabił pieszego na pasach

2021-02-04 7:49
 Kolejny wypadek na Sokratesa. To tam w 2019 r. kierowca zabił pieszego na pasach
Autor: policja.gov.pl, zdjęcie ilustracyjne Kolejny wypadek na Sokratesa. To tam w 2019 r. kierowca zabił pieszego na pasach

Kolejny wypadek na ulicy Sokratesa w Warszawie. Kobieta została potrącona na pasach. W tym samym miejscu w 2019 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął mężczyzna. Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał wtedy zwężenie ulicy. Wciąż przebiega tam dwupasmówka.

Pod stadem jeleni załamał się lód

Kolejny wypadek na Sokratesa. To tam w 2019 r. kierowca zabił pieszego na pasach

Na ul. Sokratesa kobieta została potrącona na pasach. Do wypadku doszło niedaleko miejsca, w którym w 2019 r. kierowca zabił przechodzącego na zebrach mężczyznę. Mł. asp. Rafał Rutkowski z Wydziału Komunikacji Społecznej Komenda Stołeczna Policji przekazał, że 59-latka trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Kobieta została potrącona na przejściu na skrzyżowaniu ul. Sokratesa i Kaliszówka. W 2019 r. kilkaset metrów dalej doszło do dramatycznego wypadku. Pędzący samochód uderzył w mężczyznę, który przechodził po pasach z rodziną.

Czytaj także: Wypadków jest za dużo i to nie piesi są winni! Miasto Jest Nasze zwraca uwagę na statystyki

Będzie przebudowa Sokratesa?

Po tym wypadku Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał przebudowę ulicy Sokratesa, w ramach której - obecnie dwupasmówka – miała zostać zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. - Skończyło się na obietnicach. Jedno co zrobiono, to doświetlono przejście – mówi pan Maciej mieszkaniec ul. Sokratesa.

Czytaj także: Gigantyczna kolejka przed Szpitalem Południowym. Seniorzy próbują zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19 [WIDEO,ZDJĘCIA]

Coraz więcej wypadków na drogach

- W 2020 roku na stołecznych drogach zginęły 44 osoby. To o dziewięć osób więcej niż w 2019 roku - przekazało Miasto Jest Nasze powołując się na dane Komendy Stołecznej Policji. - Największego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie mają policja, ITD czy samorządy, ale każdy z jego uczestników - powiedział PAP w środę rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy... sto lat temu? Nie uwierzysz, co to były za przepisy!

Pytanie 1 z 15
Co należy zrobić przy skręcie w prawo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE