Gigantyczna kolejka przed Szpitalem Południowym. Seniorzy próbują zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19 [WIDEO,ZDJĘCIA]

2021-02-03 11:52
 Gigantyczna kolejka do Szpitala Południowego. Seniorzy próbują zapisać się na szczepienie [WIDEO,ZDJĘCIA]
Autor: Konrad Traczyk Gigantyczna kolejka do Szpitala Południowego. Seniorzy próbują zapisać się na szczepienie [WIDEO,ZDJĘCIA]

Gigantyczna kolejka przed Szpitalem Południowym w Warszawie. Od rana gromadzą się tam seniorzy, bo od dziś w placówce ruszyły zapisy na szczepienia na koronawirusa. O termin na szczepienie można starać się również przez infolinię. Jednak jak mówią seniorzy - zwykle można tam usłyszeć, że w Warszawie nie ma już wolnych miejsc. Zobacz wideo i zdjęcia.

Gigantyczne kolejki przed Szpitalem Południowym w Warszawie

Gigantyczne kolejki przed Szpitalem Południowym w Warszawie: Zapisy na szczepienie

Seniorzy stoją od rana w wielkiej kolejce przed Szpitalem Południowym w Warszawie. Od dziś mogą zapisać się na dodatkowe dawki szczepionki na koronawirusa. Termin szczepienia - w teorii - mogą też ustalić przez infolinię. Jednak słyszą tam, że w Warszawie nie ma już wolnych miejsc.

- Jest tyle chętnych, jest może za mało punktów szczepień - ja przyjechałam tutaj z Żoliborza i chyba za późno, bo ludzie stali tu już od 6 rano - usłyszał nasz reporter.

Czytaj także: Koronawirus na żywo. Nowe obostrzenia, kolejne przypadki, rekordy zgonów, liczba zaszczepionych osób [RELACJA]

- Wierzę w szczepienia. Rok temu udało mi się zaszczepić na grypę. Zresztą... od wielu, wielu lat się szczepię. Jak tylko usłyszałam, że będą szczepionki na Covid-19 to od razu wiedziałam, że będę chciała skorzystać - mówi seniorka.

Zobacz zdjęcia:

Czy Szpital Południowy przyjmie wszystkich?

Kolejka przed Szpitalem Południowym jest gigantyczna. Jest to jednak jeden z największych punktów szczepień w stolicy - razem ze Szpitalem Narodowym. Oznacza to, że nie obowiązują tu limity szczepionek, jak w normalnych przychodniach. - Pan tutaj wychodzi i informuje, że wszyscy stojący w kolejce będą dzisiaj zapisani. Będą pracowali nawet do godz. 20.00, żeby nas wszystkich zapisać - usłyszał na miejscu nasz reporter.

Czytaj także: Sto razy tańsza, ale mniej skuteczna? W Warszawie trwają pracę nad szczepionką przeciw COVID-19

Ile osób jest zaszczepionych w Polsce?

Według najnowszych danych na 3.02.2021, na godzinę 10.30, w Polsce zaszczepiono już 1 342 435 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE