Rondo Dmowskiego

i

Autor: ZDM Rondo Dmowskiego

Kolejne utrudnienia na rondzie Dmowskiego od 10.02. Na co uważać?

2022-02-08 10:08

W czwartek, 10 lutego, wykonawca prac na rondzie Dmowskiego zmieni organizację ruchu w ciągu Al. Jerozolimskich. Sprzęt i prace zostaną przeniesione na pasy wzdłuż torowiska tramwajowego - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Prace przeniosą się w rejon przystanków tramwajowych w ciągu Al. Jerozolimskich. Drogowcy wyłączą z ruchu skrajne lewe pasy jezdni Al. Jerozolimskich pomiędzy ul. Kruczą a Poznańską. Kierowcy dojeżdżający do ronda będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Jednak przed samym skrzyżowaniem będzie już szerzej. Z dwóch pasów będzie można jechać prosto, a ze skrajnych skręcić jednym kierunku.

W tym rejonie nadal pozostaną jeszcze inne utrudnienia: wygrodzona będzie zatoka przystankowa na wysokości stacji metra Centrum. Węższy (3 m szerokości) będzie także chodnik łączący wyjście z przejścia podziemnego z tymczasowym przystankiem. Nadal zwężony będzie jeszcze wlot ul. Poznańskiej. Węższy będzie także chodnik wzdłuż hotelu Polonia – 3 m szerokości w Al. Jerozolimskich i 1,8 m na ul. Poznańskiej.

Po drugiej stronie ronda wyłączona z ruchu będzie zatoka przystankowa przed hotelem Forum, a chodnik po obydwu stronach Al. Jerozolimskich będzie zwężony do 3 m szerokości.

Nowa siedziba kancelarii warszawskiego ratusza

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE