Wielu nawet nie miało pojęcia o podobnej atrakcji. Wystarczy dojechać na Ochotę

2022-08-16 14:55
Górka Szczęśliwicka kolejka grawitacyjna zjazd
Autor: aktywnawarszawa.pl

Kolejka grawitacyjna to niezwykła atrakcja, o której obecności w Warszawie nadal nie ma pojęcia wielu mieszkańców miasta. Aby skorzystać ze zjazdu, warto wybrać się na Ochotę.

Kolejka grawitacyjna: na czym polega?

Ośrodek Górka Szczęśliwicka proponuje odwiedzającym zjazd na kolejce grawitacyjnej Alpine Coaster. Osoby, które zdecydują się skorzystać z atrakcji, przejadą w wagoniku ponad 700 m z prędkością sięgającą 36 km/h. Udostępnione wózki są dwuosobowe. W każdym z nich zamontowano pasy bezpieczeństwa oraz automatyczne hamulce. 

Jeśli chcecie zobaczyć, jak dokładnie wygląda zjazd, poniżej prezentujemy film udostępniony przez miasto w 2014 roku:

Kolejka grawitacyjna: ile kosztuje zjazd?

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Ośrodek Górka Szczęśliwicka, opłaty można uiszczać w różnych konfiguracjach. Przy wyborze niektórych opcji biletowania, dostępne jest również korzystanie ze zniżek. Ostatecznie, cena za zjazd dla jednej osoby nie powinna przekroczyć 10 zł. 

Czytaj również: Protest egzaminatorów WORD. Egzaminy w Płocku i w Sochaczewie odbywają się już planowo

Kolejka grawitacyjna w Ośrodku Górka Szczęśliwicka: godziny otwarcia

Odwiedzający mogą korzystać z kolejki w godzinach od 10:00 do 20:00. Atrakcja jest dostępna w sezonie wiosenno-letnim, od kwietnia do października. Idealnie sprawdzi się więc również w wakacje 2022.

Warto jednak pamiętać, że zjazdy są możliwe jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Ośrodek Górka Szczęśliwicka przypomina, że w przypadku wątpliwości na tym tle należy skontaktować się i dopytać o możliwość skorzystania z kolejki. 

Górka Szczęśliwicka: adres. Jak dojechać?

Ośrodek Górka Szczęśliwicka umiejscowiony jest w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie. Ten znajduje się natomiast między ulicami Włodarzewską i Drawską.

Jeśli chcecie wybrać się na miejsce komunikacją miejską, warto wybrać jeden ze wskazanych autobusów: 128, 157, 184, 186, 228, 414, 521. Jeśli wolicie samochód, Ośrodek przedstawia kilka sposobów dostania się w okolice Parku. Przedstawiamy je poniżej:

"Najlepszy dojazd do Parku od strony Górki Szczęśliwickiej dla osób dysponujących autem jest: od Al. Jerozolimskich skręcając w ul. Śmigłowca i po przejechaniu ok. 250 m zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego; od ul. Grójeckiej skręcając w ul. Dickensa po przejechaniu ronda i następnych 200 m zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego.

Najlepszy dojazd do Parku od strony Basenów dla osób dysponujących autem jest: od ul. Włodarzewskiej skręcając w ulicę Usypiskową".

Tak się zmienił basen odkryty w Powsinie pod Warszawą. Wszystko błyszczy nowością!

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Duży remont na Saskiej Kępie. Naprawiają Saską i Egipską
  2. Ważne zmiany dla kierowców w Warszawie. Wyższe opłaty za parkowanie; nie trzeba już mieć biletu za szybą
  3. Po pijanemu wjechał do rowu. Za chwilę wrócił busem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE