Warszawskie zoo znów otwarte! Czy egzotyczne zwierzęta mogą przenosić koronawirusa? [WIDEO]

2020-05-20 16:38
Warszawskie mały nudzą się w zoo bez zwiedzających
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Warszawskie zoo znów jest otwarte. We wtorek ogród zoologiczny przeszedł pomyślnie kontrolę, a miasto wydało zezwolenie na jego otwarcie. Od 20 maja zwiedzający znów mogą oglądać zwierzęta - ale oczywiście na nowych zasadach. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Kiedy otworzą zoo? Jakie będą zasady i czy to bezpieczne?

W środę 20 maja o godzinie 9.00, stołeczne zoo zostało ponownie otwarte. Na miejscu wprowadzono wiele zmian, które mają zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym. Ogród zoologiczny przeszedł we wtorek ostatnią kontrolę miasta, która potwierdziła, że zoo spełnia wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Zrezygnowano m.in. z pokazowych karmień - by nie gromadzić wielu osób w jednym miejscu, a także wprowadzono limity osób zwiedzających w tym samym czasie.

Czytaj także: Polacy oddają i usypiają zwierzęta przez koronawirusa? Wstrząsająca informacja pojawiła się w internecie!

Ile osób może wejść do zoo jednocześnie?

- Przyjęliśmy taki limit jednorazowo, żeby nie było więcej niż 3 tys. osób. Będziemy mieli "klikery" i będziemy to sprawdzać - wejścia i wyjścia. Będzie można kupić bilety online  - tłumaczy dyrektor warszawskiego zoo, Andrzej Kruszewicz.

Czy zwierzęta z zoo przenoszą koronawirusa?

Zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa. Nie ma jednak badań, które potwierdzałyby w 100 proc., że żadne zwierzę nie może być zarażone koronawirusem. W związku z tym w warszawskim zoo wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia

- Pawilon małp człekokształtnych i w ogóle małp będą dodatkowo odgrodzone, bo może się okazać, że małpy są wrażliwe na ewentualnego wirusa - dodaje Andrzej Kruszewicz 

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających

Kiedy otwiera się ZOO - czy zwierzęta tęsknią za ludźmi?

Okazuje się, że nie tylko odwiedzający czekają na wizytę w zoo. Niektóre zwierzęta też wolą, gdy ogród zoologiczny jest otwarty.

- Małpy się nudzą. Rzeczywiście jak ludzie chodzą za szybą, jest jakiś ruch, ktoś naśladuje taką małpę, pokazuje palcem - to się małpom podoba. W ogóle, gdy teraz spaceruję po ogrodzie to zwierzęta wykazują zainteresowanie moją osobą. To jest rzadkie w normalnych warunkach. Kiedy jest tłum ludzi to w ogóle nie są zainteresowane.

Ile kosztuje bilet do warszawskiego zoo?

Do końca maja bilety mają być dostępne w tańszych, zimowych cenach.

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 18 zł

Później bilety zdrożeją o 10 zł każdy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie zoo.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE