Wypadek awionetki pod Warszawą. To pasażerka wezwała służby! [ZDJĘCIA]

2020-01-21 20:19
Wypadek awionetki pod Warszawą
Autor: Facebook/OSP Kobyłka Wypadek awionetki pod Warszawą

Wypadek awionetki w okolicy miejscowości Marki pod Warszawą. W maszynie znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala. Na miejscu wciąż pracują służby. Awionetkę odnaleziono dopiero kilkadziesiąt minut temu.

Aktualizacja, godz. 20.40

- O godzinie 18:45 zostaliśmy zadysponowani do niecodziennego zdarzenia, awaryjnego lądowania samolotu.
Działamy! - czytamy na Facebooku OSP Kobyłka.

godz. 20.15

Jak informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie, do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 19. Na początku służby otrzymały informację z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która poinformowała, że awionetka zniknęła z radarów. Chwilę później wypadek zgłosiła prawdopodobnie pasażerka, która powiadomiła, że poszukiwana maszyna wylądowała w kompleksie leśnym blisko Marek.

Na miejsce pojechały wszystkie służby: policja, pogotowie i straż pożarna. Około 20 minut temu udało się odnaleźć awionetkę. Były w niej dwie kobiety. Pilotka łagodnie wylądowała bezpiecznie na łące. Ranna osoba to pasażerka. Prawdopodobnie ma uszkodzoną rękę. Została już zabrana do szpitala. Jej życie nie jest zagrożone.

Służby zabezpieczają miejsce zdarzenia. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Wypadków Lotniczych i to właśnie ten organ będzie ustalał okoliczności zdarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE