"Jeszcze w zielone gramy" Aktorzy z Teatru Ateneum dziękują służbie zdrowia i podbijają internet [WIDEO]

2020-04-10 13:32 STAN
Jeszcze w zielone gramy w wykonaniu Teatru Ateneum
Autor: Youtube/Teatr Ateneum, zrzut ekranu

Osobno we własnym domu, ale jednak razem! Aktorzy z Teatru Ateneum zagrali i zaśpiewali "wspólnie" utwór Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy". To ich gest wsparcia dla medyków, którzy każdego dnia próbują opanować pandemię koronawirusa. Nagranie od razu stało się hitem internetu. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa!

"Jeszcze w zielone gramy"

Ponad 130 tysięcy wyświetleń na YouTube w dwa dni, ponad 13 tysięcy udostępnień na Facebooku - te podziękowania mają szansę dotrzeć do
wszystkich lekarzy, pielęgniarek i innych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. To właśnie tym osobom został zadedykowany utwór w wykonaniu aktorów i przyjaciół warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza. W domowym zaciszu powstała nowa wersja utworu Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy". Każdy z wykonawców nagrał fragment utworu w domowym zaciszu. Z wielu nagrań powstała jedna całość, która zachwyciła internautów. W utworze usłyszymy m.in. Artura Andrusa, Artura Barcisia, Grzegorza Damięckiego, Magdę Umer czy Wiktora Zborowskiego.

- Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy, jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany - brzmi utwór.

"Jeszcze w zielone gramy" to utwór, który powstał w 1989 roku. Ostatnio został odświeżony przez Darię Zawiałow i Macieja Maleńczuka. Wojciech Młynarski przez lata był związany z Teatrem Ateneum.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?