Jazzowe zakończenie wakacji w Warszawie. Co robić w weekend 2-4.09.2022 r.?

i

Autor: pixabay.com Jazzowe zakończenie wakacji w Warszawie. Co robić w weekend 2-4.09.2022 r.?

Jazzowe zakończenie wakacji. Co robić w weekend?

2022-09-01 12:23

Jazzowe zakończenie wakacji w Warszawie. W weekend 2-4 września w stolicy zagrają wybitni muzycy, m.in. Krzesimir Dębski. Imprezy odbędą się w Multimedialnym Parku Fontann, ale także w śródmiejskim klubie BARdzo Bardzo. Sprawdź szczegóły!

Jazzowe zakończenie wakacji

W najbliższych dniach warszawiacy będą mieli okazję wziąć udział w kilku wydarzeniach poświęconych muzyce jazzowej. W Multimedialnym Parku Fontann wystąpi String Connection, a w klubie BARdzo Bardzo Stanisław Słowiński Quintet i Imagination Quartet.

W piątek, 2 września o godz. 19:00, w Multimedialnym Parku Fontann zagrają wybitni muzycy: Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Andrzej Olejniczak, Krzysztof Przybyłowicz, którzy od 1981 roku tworzą jazzowy zespół String Connection. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Czytaj także: Wioślana Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

Tego samego dnia w ramach projektu Jazz po Polsku w śródmiejskim klubie BARdzo Bardzo zagra znakomity skrzypek jazzowy Stanisław Słowiński wraz ze Zbyszkiem Szwajdychem (trąbka), Franciszkiem Raczkowskim (piano), Maćkiem Kitajewskim (bas) i Dawidem Fortuną (perkusja). Po koncercie odbędzie się także rozmowa z muzykiem.

Jazzowych atrakcji nie zabraknie też w kolejnych dniach września. W sobotę w klubie BARdzo Bardzo wystąpi Imagination Quartet, który czerpie także z muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, a nawet rockowej. Z kolei w niedzielę zagra Schmidt Electric – jeden z topowych zespołów jazzu elektrycznego w Polsce. To znakomici instrumentaliści, wielokrotnie nagradzani w konkursach i na festiwalach, łączący jazz z aktualnymi trendami muzycznymi.

Więcej informacji znajdziesz >>TUTAJ<<.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
DESERY BEZ CUKRU, GRZECHY KIEROWCÓW, JEREMY SOCHAN, MANESKIN - ESKA XD #056
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE