Wioślarska Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

i

Autor: pixabay.com Wioślarska Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

Wioślana Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

2022-08-30 11:08

Weekend 3-4 września w Warszawie to święto miłośników kajakarstwa! W stolicy odbędą się dwa duże wydarzenia - Wioślana Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby. Co dokładanie będzie się działo? Sprawdź program imprez!

Święto Wisły 2022

W weekend 3-4 września w Warszawie odbędą się dwie imprezy dla fanów kajakarstwa. Przy okazji Święta Wisły odbędzie się wielki spływ kajakowy oraz Memoriał Aleksandra Doby.

Wioślana Masa Krytyczna

W sobotę 3 września odbędzie się gigantyczny spływ kajakowy. - Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer z Plaży Saskiej na Młociny, z prądem, jest absolutnie dla każdego - płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku - zachęcają organizatorzy.

- Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły. Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie - dodają organizatorzy.

Czytaj także: Samczyk wikuni szuka imienia! Warszawskie ZOO organizuje plebiscyt

Zbiórkę zaplanowano na godz. 10.30 przy plaży Saskiej. Zakończenie zaplanowano na Młocinach, około godziny 15.00. - Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki - wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony - zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu). Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną - dodają organizatorzy.

Link do wydarzenia znajduje się >>TUTAJ<<.

QUIZ: Jak dobrze znasz gwarę warszawską? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 7
Co w gwarze warszawskiej oznacza słowo: antek?

Memoriał Aleksandra Doby 2022

- To zabawa dla każdego – samo płynięcie nie powinno zająć więcej niż 6 godzin, nawet przy spokojnym płynięciu. Chwilę zajmie wykonanie zadań, ale nie będą one zbyt trudne (w tym roku!). Generalnie idea tego wyścigu jest prosta – kto pierwszy, ten lepszy. Tyle że za wykonanie każdego zadania, które Wam na trasie naszykowaliśmy, ujmiemy wam minutek z czasu. Zapewniamy, że będzie się to opłacało!

Zadania będą różnorodne. Przede wszystkim nawigacyjne. Olek przecież też musiał wcelować w kontynent. Pojawi się też jedno czy dwa sprawnościowe, związane z kajakami. Olek był naprawdę sprawnym kajakarzem - informują organizatorzy.

Czytaj także: Dożynki Województwa Mazowieckiego już w weekend! Sprawdź program wydarzeń

Osoby, które nie dadzą rady ukończyć wyścigu, mogą przerwać go w wyznaczonych punktach kontrolnych. Podczas wydarzenia uruchomione zostanie także "pogotowie transportowe" - po kontakcie telefonicznym podjedzie samochód z przyczepką czy bagażnikiem dachowym, by dostarczyć uczestników na metę.

Zbiórka przed wyścigiem odbędzie się w niedzielę 4 września na plaży Saskiej o godz. 9.00. Mata to przystań Modlin. Długość trasy wynosi 41 km. Szczegóły >>TUTAJ<<.

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE