Janusz Piechociński - zobacz najnowsze wpisy na Twitterze

2022-12-05 10:30

Janusz Piechociński to były wicepremier i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Aktualnie jest prezesem Izby przemysłowo-handlowej Polska-Azja. Piechociński jest jednym z najpopularniejszych użytkowników Twittera w Polsce, słynie z przedstawiania oryginalnych statystyk. Zobacz najnowsze wpisy Piechocińskiego na Twitterze.

Janusz Piechociński to jeden z najbardziej znanych polskich polityków. Był posłem przez pięć kadencji. W latach 2012-2015 pełnił funkcję wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie Donalda Tuska oraz prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL).

Aktualnie Piechociński kieruje Izbą przemysłowo-handlową Polska-Azja. Izba Polska-Azja oferuje dla swoich członków szereg usług związanych z doradztwem gospodarczym, analizą ekonomiczną czy szeroko pojętymi usługami z zakresu PR. Oprócz działalności doradczej Izba organizuje wydarzenia związane z promocją polskich firm za granicą, takie jak misje gospodarcze, konferencje, spotkania B2B.

Janusz Piechociński - wiek, żona, dzieci

Janusz Piechociński urodził się 15 marca 1960 w Studziankach (woj. mazowieckie). W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś SGH). Po studiach angażował się społecznie, wstąpił do PSL-u - to z ramienia tej partii zasiadał przez w sumie pięć kadencji w Sejmie.

Jest żonaty z Haliną, mają troje dzieci.

Piechociński to zagorzały kibic, jest znany także z zamiłowania do zbierania grzybów.

Janusz Piechociński - Twitter

Piechociński jest często określany mianem "króla Twittera". Mimo, że konto na Twitterze założył w 2011 roku, to jego profil stał się popularny dopiero kilka lat temu. Piechociński dosłownie zasypuje Twittera różnymi danymi - statystykami, sondażami czy prognozami, zazwyczaj ściśle związanymi z gospodarką i ekonomią. Część z nich jest zaskakująca, szczególnie te dotyczące np. zwierząt gospodarskich. Konto Piechocińskiego obserwuje blisko 200 tys. osób.

Kobiety w kamasze <https://t.co/sXTSyj1HzL>

Pogoń za pieniądzem w środowisku lekarskim jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić – zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dodając, że „bycie medykiem powinno być pewną misją – tak jak na przykład posługa kapłańska”. więcej... <https://t.co/OOt9toVAFq>

Kryzys demograficzny <https://t.co/lpmaKFwfln>

Polacy w kolejkach – raport <https://t.co/Gu6XpqJbYa>

1,60 zł na dziecko na miesiąc <https://t.co/jrXpLIQ1Da>

Medycyna rodzinna najpopularniejsza <https://t.co/Pq42hn1GFH>

Premier zadeklarował pomoc setkom szpitali w Polsce ► <https://t.co/QxMv72hM8K>

Liczba osób, które wykupiły prywatne ubezpieczenia zdrowotne, zwiększyła się o 10,6 proc. – do 4,08 mln na koniec trzeciego kwartału 2022 r. więcej... <https://t.co/CXNTKHQEv1>

Kolejki do świadczeń medycznych coraz dłuższe – czekamy średnio 3,6 miesiąca <https://t.co/Jl7bEkcLig>

8 mln Polaków kwalifikuje się do programu badań przesiewowych <https://t.co/OhCygNMmRN>

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE