Ile może być wart 20-złotowy banknot? Ceny egzemplarza z Piłsduskim są gigantyczne!

2020-09-22 15:27
Ile wart jest 20-złotowy banknot?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne, nbp.pl Ile wart jest 20-złotowy banknot? Kolekcjonerski egzemparz z Piłsudskim

20-złotowy banknot z Piłsudskim kosztuje krocie! Chodzi o kolekcjonerską edycję, którą Narodowy Bank Polski wyemitował w ograniczonej ilości. Można było go kupić w sierpniu za 80 zł. Teraz jego cena jest znacznie wyższa! Ile trzeba zapłacić za pamiątkowy banknot? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Otwierają Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku!

Gigantyczne kolejki po banknot z Piłsudskim

W sierpniu Narodowy Bank Polski wypuścił kolekcjonerski banknot z Józefem Piłsudskim. Wtedy można było go kupić za 80 złotych. Przed siedzibą banku ustawiały się gigantyczne kolejki. Dochodziło nawet do przepychanek, a skończyło się na interwencji policji. Pisaliśmy o tym >>TUTAJ<<. Takie zainteresowanie wiązało się z ograniczonym nakładem - bank wypuścił tylko 60 tys. sztuk kolekcjonerskich banknotów.

Czytaj także: Nowy, PIONOWY banknot w Polsce! Czyj wizerunek na nim zobaczymy? Jaką ma wartość?

Ile kosztuje banknot z Piłsudskim?

Teraz, czyli dwa miesiące później jego cena znacznie wzrosła! Za pamiątkowy banknot upamiętniający Bitwę Warszawską zapłacimy w internecie nawet 320 złotych - to w przypadku, gdy chcemy rozpocząć licytację. Jeśli chcemy od razu stać się posiadaczem kolekcjonerskiego egzemplarza, musimy zapłacić 395 złotych!

Czytaj także: Oto pierwsze na świecie samoloty pasażerskie o zerowej emisji spalin! Wyglądają... kosmicznie! [WIDEO]

Ile kosztuje 20-złotowy banknot z Piłsudskim?
Autor: Allegro, zrzut ekranu Ile kosztuje 20-złotowy banknot z Piłsudskim?

Bitwa Warszawska 1910: Jak wygląda kolekcjonerski banknot?

Narodowy Bank Polski wyemitował banknot z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na przedniej stronie znajduje siępostać Józefa Piłsudskiego. Na dalszym planie widać charakterystyczne warszawskie budowle. Na odwrotnej stronie banknotuprzedstawiono fragment obrazu Jerzego Kossaka pt. "Cud nas Wisłą"

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE