Gigantyczne kolejki po banknot z Piłsudskim! Nie zgadniesz ile kosztuje w internecie

2020-08-11 15:42
Kolejki po banknot z Piłsudskim!
Autor: czytelnik ESKA Warszawa

Gigantyczne kolejki po banknot z Piłsudskim! Od dziś można było go kupić w oddziałach Narodowego Banku Polskiego. Wyemitowano jedynie 60 tys. sztuk, a chętnych było zdecydowanie więcej. Dlatego m.in.w Warszawie oprócz wielkiej kolejki przed NBP były też krzyki, przepychanki, a nawet interwencja policji.

Gigantyczne kolejki po banknot z Piłsudskim

Od rana przed siedzibami Narodowego Banku Polskiego gromadziły się tłumy. To w związku z pojawieniem się nowego banknotu z marszałkiem Piłsudskim. Jest wyjątkowy, bo to pierwszy banknot, który został zaprojektowany w pionie. Ma bardzo żywe kolory i przedstawia bohaterów Bitwy Warszawskiej.

Czytaj także: Nowy, PIONOWY banknot w Polsce! Czyj wizerunek na nim zobaczymy? Jaką ma wartość?

Jak informuje nasza czytelniczka, która jest autorką zdjęcia tytułowego, przed budynkiem NBP w Warszawie już od rana gromadziły się tłumy. - Kolejka była od samego rana. Ja pracuję obok. Ludzie krzyczeli, były awantury. Nawet widziałam, że była tam policja - relacjonuje czytelniczka.

Ile kosztuje banknot z Piłsudskim?

Banknot o nominale 20 zł można zakupić za 80 zł, ale jego wartość kolekcjonerska jest znacznie wyższa. Już dzisiaj osiąga on zawrotne ceny w sklepach internetowych. Znaleźliśmy ogłoszenie m.in. za 269 złotych. Z kolei starsze banknoty, np. banknot z 2014 roku przedstawiający Legiony Polskie kosztuje już 535 zł.

Zawrotne ceny banknotu z Piłsudskim
Autor: Allegro, zrzut ekranu Zawrotne ceny banknotu z Piłsudskim
Fałszywe funty wymieniano w kantorach na prawdziwe banknoty - gang rozbity
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE