Sport

Iga Świątek wróci z Paryża nie tylko w pucharem. Na Roland Garros zarobiła fortunę

2023-06-12 9:12

Iga Świątek dała kibicom kolejny powód do gigantycznej radości, zwyciężając w tegorocznej edycji Roland Garros. W Paryżu zdobyła oczywiście nie tylko chwałę i puchar, ale również pokaźną nagrodę pieniężną. Ile wyniosła i czy można ją porównywać z kwotą, którą zgarnął Novak Djoković?

Iga Świątek zwyciężyła w Roland Garros 2023

Iga Świątek po raz kolejny dokonała rzeczy wielkich. W sobotę, 10 czerwca, po niezwykle emocjonującym meczu, pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą. Tym samym po raz kolejny zwyciężyła w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros.

Świątek nie ukrywała ogromnej radości z wygranej. Do historii przejdzie moment, w którym podniosła puchar, pozując przed fotoreporterami. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż z trofeum spadła pokrywka, co wywołało śmiech i zaskoczenie u wszystkich zgromadzonych na paryskim korcie.

Czytaj również: Iga Świątek ponownie wygrała finał Roland Garros!

Ile Iga Świątek zarobiła na Roland Garros 2023?

Nagrody za zwycięstwo w turniejach wielkoszlemowych są standardowo wyższe od tych przygotowanych dla zawodników w innych turniejach. Iga Świątek, jako wielka triumfatorka, otrzymała łącznie 2 mln 300 tys. euro, co daje ponad 10 mln zł. Karolina Muchova, która zajęła drugie miejsce, mogła liczyć na połowę tej kwoty, czyli 1 mln 150 tys. euro.

Jak nagrody tenisistek wyglądają jednak w porównaniu z kwotami otrzymanymi przez ich męskich odpowiedników? W tegorocznym Roland Garros mężczyzn triumfował Novak Djoković, dla którego był to 23. triumf w całym turnieju wielkoszlemowym i trzeci w samym French Open. Jak się okazało, nagrody przygotowane dla panów są równe z tymi, które otrzymują panie. Djoković także otrzymał bowiem 2 mln 300 tys. euro.

Super Tenis 11.06.2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE