Gostynin: 78-latka oszukana przez telefon. Straciła oszczędności życia

2022-08-10 14:35
Gostynin: 78-latka oszukana przez telefon. Straciła oszczędności życia
Autor: Pxhere

78-letnia kobieta z Mazowsza straciła wszystkie oszczędności życia. Telefonicznie oszukało ją dwóch mężczyzn - jeden podał się za pracownika poczty, a drugi za policjanta.

Oszustów szukają teraz prawdziwi policjanci, którzy apelując o ostrożność w tego typu sytuacjach, podkreślają: "nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać".

Gostynin: Seniorka oszukana przez telefon

Jak poinformował w środę mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, do zdarzenia, w wyniku którego 78-letnia kobieta padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia, doszło dzień wcześniej - poszkodowana po pewnym czasie sama powiadomiła o tym organa ścigania.

"Najpierw kobieta otrzymała telefon od podającego się za pracownika poczty, który uzyskał od niej dane, w tym dokładny adres. Następnie zadzwonił do kobiety mężczyzna podający się za pracownika policji, który ostrzegł ją, że jej posesja jest obserwowana i aby nie stracić oszczędności, ma wywiesić je w torbie na ogrodzeniu" - wyjaśnił mł. asp. Rydzewski.

Czytaj również: Puste auto na torach i ucieczka potrąconej rowerzystki. Kolejne interwencje Borkosia

Podkreślił, iż 78-latka, ulegając namowom, rzekomo policjanta, straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. "Gdy torba z pieniędzmi zniknęła i okazało się, że rzekomy policjant nie nawiązał ponownie kontaktu, poszkodowana zgłosiła podejrzenie popełnienia oszustwa" - dodał mł. asp. Rydzewski.

Ostrzegając przed tego typu oszustwami, zaznaczył, iż "policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych akcjach przez telefon".

"Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego. W przypadku, gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem, zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu policję" - zaapelował mł. asp. Rydzewski.

Kradli samochody i rozbierali je na części w lesie. Dwóch złodziei w rękach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE