Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana. Sprawdź datę

i

Autor: pixabay.com Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana. Sprawdź datę

Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana w piątek 16 września

2022-09-14 10:13

Francuscy kontrolerzy lotów zapowiedzieli strajk. W związku z tym prawdopodobnie nie odbędzie się połowa lotów. Kontrolerzy w ten sposób walczą o podwyżki. Kiedy odbędzie się strajk? Które loty zostaną odwołane?

Francja: Strajk kontrolerów ruchu lotniczego: Kiedy się odbędzie?

Największy związek kontrolerów ruchu lotniczego - SNCTA wezwał na piątek 16 września do strajku we Francji kontynentalnej i za granicą. Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGAC) zwróciła się do linii lotniczych o rezygnację z połowy planowanych lotów tego dnia.

Czy loty do Polski i z Polski zostaną odwołane?

Strajk może mieć wpływ na ruch europejski, zakłócając trasę samolotów przelatujących nad Francją. DGAC współpracuje „z zarządcą europejskiej sieci (Eurocontrol) w celu zaoferowania liniom lotniczym środków mających na celu obejście krajowej przestrzeni powietrznej” – poinformowano w komunikacie.

Czytaj także: Kiedy wybory samorządowe w Polsce? Rząd chce zmienić datę! Wiemy, kiedy zapadnie decyzja

Kontrolerzy domagają się podwyżek płac w związku z rosnącą inflacją i zwiększenia liczby personelu. Na początku lata przerwy w pracy pracowników lotniska wymusiły już na liniach lotniczych odwołanie setek lotów nad terytorium Francji.

M. KIERWIŃSKI: PUTIN CIESZY SIĘ Z DZIAŁAŃ RZĄDU PIS.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE