Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana w piątek 16 września

2022-09-14 10:13
Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana. Sprawdź datę
Autor: pixabay.com Gigantyczny strajk kontrolerów lotów. Połowa rejsów odwołana. Sprawdź datę

Francuscy kontrolerzy lotów zapowiedzieli strajk. W związku z tym prawdopodobnie nie odbędzie się połowa lotów. Kontrolerzy w ten sposób walczą o podwyżki. Kiedy odbędzie się strajk? Które loty zostaną odwołane?

Francja: Strajk kontrolerów ruchu lotniczego: Kiedy się odbędzie?

Największy związek kontrolerów ruchu lotniczego - SNCTA wezwał na piątek 16 września do strajku we Francji kontynentalnej i za granicą. Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGAC) zwróciła się do linii lotniczych o rezygnację z połowy planowanych lotów tego dnia.

Czy loty do Polski i z Polski zostaną odwołane?

Strajk może mieć wpływ na ruch europejski, zakłócając trasę samolotów przelatujących nad Francją. DGAC współpracuje „z zarządcą europejskiej sieci (Eurocontrol) w celu zaoferowania liniom lotniczym środków mających na celu obejście krajowej przestrzeni powietrznej” – poinformowano w komunikacie.

Czytaj także: Kiedy wybory samorządowe w Polsce? Rząd chce zmienić datę! Wiemy, kiedy zapadnie decyzja

Kontrolerzy domagają się podwyżek płac w związku z rosnącą inflacją i zwiększenia liczby personelu. Na początku lata przerwy w pracy pracowników lotniska wymusiły już na liniach lotniczych odwołanie setek lotów nad terytorium Francji.

M. KIERWIŃSKI: PUTIN CIESZY SIĘ Z DZIAŁAŃ RZĄDU PIS.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE