Gepardziątka z warszawskiego zoo przyszły na świat w niezwykłych okolicznościach! Są PRZESŁODKIE! [GALERIA]

2020-05-21 13:51 A.D.
Gepardy
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kto z nas nie kocha małych kotków? A co jeśli do tego mają kropki i wyrosną z nich prawdziwe, dzikie kocury? W warszawskim zoo 22 kwietnia na świat przyszły urocze gepardy! Rodzicami jest dumna para Wilma i Fred. Jak wyglądają kociaki? Kiedy zobaczyć będzie je można na wybiegu? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa!

Gepardy z warszawskiego zoo mają młode! urocze maluchy przyszły na świat 22 kwietnia

"Wilma zrobiła nam małą niespodziankę, ponieważ postanowiła okocić się w ciągu dnia na wybiegu, a nie jak to zazwyczaj się dzieje nocą w kotniku. Maluchy, ze względu na chłodne jeszcze noce, przenieśliśmy do budynku, gdzie mamy do nich również lepszy dostęp i możemy monitorować ich stan. Kociaki rosną jak na drożdżach - każdy z nich waży już prawie 2 kg oraz mają otwarte oczka. Na pierwsze wyjścia na wybieg jeszcze musimy poczekać, aż zakończą szczepienia i urosną . Jest to drugi miot naszej pary Wilmy i Freda i jesteśmy pewni, że mama i tym razem stanie na wysokości zadania" - informuje zoo. Jesteście ciekawi jak wyglądają małe słodziaki z zoo w Warszawie? Galerię tych uroczych maluchów znajdziecie poniżej!

Najszybsze ptaki na świecie żyją pod Wrocławiem! Narodziły się młode sokoły wędrowne [WIDEO]

Zoo w Warszawie - godziny otwarcia

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie można zwiedzać w godz. 9-18, a w weekendy i święta w godz. 9-19, jednak tylko w części plenerowej. Na terenie obiektu obowiązuje limit do 3000 osób jednocześnie, a goście powinni zachować dystans - informuje urząd miasta.

"Otwarte będą dwa wejścia do zoo - jedno przy ul. Ratuszowej i drugie na wysokości Mostu Gdańskiego. Przy każdym będzie funkcjonować jedno okienko kasowe, dlatego zachęcamy gości do kupna biletów bezgotówkowo lub przez internet - dostępne są na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej mPay" - doradzają urzędnicy.

Zoo w Warszawie otwarte - jakie zwierzątka możemy zobaczyć?

Mieszkańcy zoo tęsknili za odwiedzającymi niemal tak samo, jak oni za nimi. W warszawskim ogrodzie na świecie pojawiły się nie tylko małe gepardy. Na wybiegu oryksów hasają już dwa maluszki, a dwie małe samiczki siki wietnamskiej są bardzo skryte i nieśmiałe, ale też niezwykle zwinne i energiczne. Trzymają się swoich mam, nie odstępują ich na krok. Nowych mieszkańców ma również ptaszarnia warszawskiego zoo.

Zwierzęta w Polsce - gdzie warto zajrzeć?

Nie tylko warszawskie zoo może poszczycić się wyjątkowymi mieszkańcami. W Krakowie czekają słonie, które pod koniec kwietnia... zrobiły sobie paznokcie! Taki pedicure u słoni to nie lada wyzwanie. Na szczęście zwierzęta dobrze znają swoich opiekunów i chętnie poddają się zabiegowi. W jego skład wchodzi m.in. czyszczenie podeszwy, piłowanie paznokci, a później smarowanie kończyn maścią nawilżającą. W zoo we Wrocławiu urodził się dikdik. Wygląda jak jelonek Bambi, a imię dla niego wybierali słuchacze ESKI.

Płockie zwierzaki czekają na zwiedzających! Jakie są zasady zwiedzania?

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.