Gepardziątka z warszawskiego zoo przyszły na świat w niezwykłych okolicznościach! Są PRZESŁODKIE! [GALERIA]

2020-05-21 13:51 A.D.
Gepardy
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kto z nas nie kocha małych kotków? A co jeśli do tego mają kropki i wyrosną z nich prawdziwe, dzikie kocury? W warszawskim zoo 22 kwietnia na świat przyszły urocze gepardy! Rodzicami jest dumna para Wilma i Fred. Jak wyglądają kociaki? Kiedy zobaczyć będzie je można na wybiegu? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa!

Gepardy z warszawskiego zoo mają młode! urocze maluchy przyszły na świat 22 kwietnia

"Wilma zrobiła nam małą niespodziankę, ponieważ postanowiła okocić się w ciągu dnia na wybiegu, a nie jak to zazwyczaj się dzieje nocą w kotniku. Maluchy, ze względu na chłodne jeszcze noce, przenieśliśmy do budynku, gdzie mamy do nich również lepszy dostęp i możemy monitorować ich stan. Kociaki rosną jak na drożdżach - każdy z nich waży już prawie 2 kg oraz mają otwarte oczka. Na pierwsze wyjścia na wybieg jeszcze musimy poczekać, aż zakończą szczepienia i urosną . Jest to drugi miot naszej pary Wilmy i Freda i jesteśmy pewni, że mama i tym razem stanie na wysokości zadania" - informuje zoo. Jesteście ciekawi jak wyglądają małe słodziaki z zoo w Warszawie? Galerię tych uroczych maluchów znajdziecie poniżej!

Najszybsze ptaki na świecie żyją pod Wrocławiem! Narodziły się młode sokoły wędrowne [WIDEO]

Zoo w Warszawie - godziny otwarcia

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie można zwiedzać w godz. 9-18, a w weekendy i święta w godz. 9-19, jednak tylko w części plenerowej. Na terenie obiektu obowiązuje limit do 3000 osób jednocześnie, a goście powinni zachować dystans - informuje urząd miasta.

"Otwarte będą dwa wejścia do zoo - jedno przy ul. Ratuszowej i drugie na wysokości Mostu Gdańskiego. Przy każdym będzie funkcjonować jedno okienko kasowe, dlatego zachęcamy gości do kupna biletów bezgotówkowo lub przez internet - dostępne są na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej mPay" - doradzają urzędnicy.

Zoo w Warszawie otwarte - jakie zwierzątka możemy zobaczyć?

Mieszkańcy zoo tęsknili za odwiedzającymi niemal tak samo, jak oni za nimi. W warszawskim ogrodzie na świecie pojawiły się nie tylko małe gepardy. Na wybiegu oryksów hasają już dwa maluszki, a dwie małe samiczki siki wietnamskiej są bardzo skryte i nieśmiałe, ale też niezwykle zwinne i energiczne. Trzymają się swoich mam, nie odstępują ich na krok. Nowych mieszkańców ma również ptaszarnia warszawskiego zoo.

Zwierzęta w Polsce - gdzie warto zajrzeć?

Nie tylko warszawskie zoo może poszczycić się wyjątkowymi mieszkańcami. W Krakowie czekają słonie, które pod koniec kwietnia... zrobiły sobie paznokcie! Taki pedicure u słoni to nie lada wyzwanie. Na szczęście zwierzęta dobrze znają swoich opiekunów i chętnie poddają się zabiegowi. W jego skład wchodzi m.in. czyszczenie podeszwy, piłowanie paznokci, a później smarowanie kończyn maścią nawilżającą. W zoo we Wrocławiu urodził się dikdik. Wygląda jak jelonek Bambi, a imię dla niego wybierali słuchacze ESKI.

Płockie zwierzaki czekają na zwiedzających! Jakie są zasady zwiedzania?

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających