W zoo we Wrocławiu urodził się dikdik. Wygląda jak jelonek Bambi! To rodzeństwo Lady Gagi. Wybierz imię! [GŁOSOWANIE]

2020-04-04 1:35 Kinga Czernichowska

Pamiętacie jelonka Bambi? Gdyby przypisać go do określonego gatunku, to zapewne nie byłby jelonkiem, a dikdikiem. A co ma do tego Lady Gaga? Otóż we wrocławskim zoo dikdiki dostają imiona od gwiazd estrady. Teraz pracownicy wrocławskiego szukają imienia dla tego małego cielaczka. I zapraszają do wspólnej akcji słuchaczy Radia Eska.

"Bambi" to animacja z 1942, ale popularna była jeszcze przez kolejne dekady. Jeżeli spojrzeć na głównego bohatera tej bajki, to zapewne będzie Wam przypominał nie jelonka, a dikdika. Dikdiki to małe antylopy. Można je zobaczyć m.in. we wrocławskim zoo. Właśnie narodził się już trzynasty dikdik.

Mały, trzynasty już we Wrocławiu dikdik urodził się 17 marca jako potomstwo Lenonki i Federika. Cielak ma też siostrę, to Lady G. Zasadę nadawania imion znanych gwiazd estrady nowo narodzonym dikdikom opiekunowie wprowadzili wraz z narodzinami pierwszego malucha, wiosną 2015 roku.

- Mamy więc we Wrocławiu już Lady Pank, Elvisa, Eminema, Limalha i Nirvanę - mówi Joanna Kij z wrocławskiego zoo. - Może czas na Loreen lub Lionela?

- Imiona, które dla nich wybieramy, odzwierciedlają nie tylko nasze upodobania muzyczne, ale również charakter lub wygląd dikdików, które je noszą. Np. Lenonka jest dobrym duchem stada: zawsze jest przyjazna, ale ma też swoje zdanie i to ona jako pierwsza sprawdza nowinki na wybiegu. Lady G zaś to prawdziwa gwiazda: smukła łania z blond czupryną. Teraz zastanawiamy się nad kolejnym imieniem. Musi być na literkę „L”, więc na razie szukamy pomysłu. Chętnie skorzystamy z podpowiedzi - mówi Domnik Szoka, opiekun dikdików we wrocławskim zoo.

Do głosowania wrocławskie zoo zaprosiło słuchaczy Radia Eska. Teraz i Wy możecie wybrać muzyczne imię dla małego dikdika z wrocławskiego zoo.

Wybierz imię dla dikdika! Głosowanie dla słuchaczy

Jest jeden warunek: imię musi być na L i musi być to imię muzycznej gwiazdy. Liczymy na Waszą kreatywność! Swoje propozycje możecie wpisywać jutro (4 kwietnia) w komentarzu pod postem na fanpage'u Radia Eska.

Propozycje z komentarzy, które uzyskały najwięcej lajków oraz te z fanpage'a ZOO Wrocław pojawią się potem we wspólnej sondzie zorganizowanej przez ZOO Wrocław i Radio Eska, a ta sonda będzie drugim etapem głosowania. Zapraszamy do wpisywania komentarzy. Pamiętajcie: muzyczna gwiazda na L!

Płeć małego dikdika nie jest jeszcze znana, ale bez obaw: Wasze propozycję na pewno się nadadzą!

Dikdik (Madoqua kirkii) to gatunek antylop zamieszkujący w naturze dwa oddzielone od siebie obszary Afryki - wschodnia części kontynentu, od Somalii poprzez Tanzanię do Afryki Południowej, oraz Afryka Południowa – od północnej Namibii po południowo-zachodnią Angolę. Najchętniej zamieszkuje suche, porośnięte krzewami obszary przylegające do sawanny trawiastej. Prowadzą skryty tryb życia, często przemykając pod osłoną traw, konsekwentnie udeptywanymi ścieżkami. Ich jedyną metodą uniknięcia niebezpieczeństwa jest ucieczka, biegnąc osiągają prędkość do 42 km/h. W naturze dikdiki żyją 3-4 lata, w ogrodach zoologicznych nawet 10 lat.

W gdańskim ZOO pojawili się nowi, mali mieszkańcy! To m.in. nowo narodzona alpaka, samica żubra i pingwiny. Posłuchaj!

Patrząc na zdjęcia najmłodszego dikdika, mamy nadzieję, że już wkrótce we wrocławskim zoo rozbłyśnie kolejna gwiazda.

Młody dikdik we wrocławskim zoo - to siostra dikdika nazwanego Lady Gagą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.