Gdzie jest toaleta? Nowa funkcjonalność w aplikacji Warszawa 19115 [WYSZUKIWARKA TOALET]

2020-11-30 17:48 STAN
 Gdzie w Warszawie jest toaleta? Nowa funkcjonalność w aplikacji Warszawa 19115 [WYSZUKIWARKA TOALET]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Gdzie w Warszawie jest toaleta? Nowa funkcjonalność w aplikacji Warszawa 19115 [WYSZUKIWARKA TOALET]

Aplikacja Warszawa 19115 to miejsce, w którym możemy m.in. zgłosić problem dotyczący miasta czy sprawdzić projekty w budżecie partycypacyjnym. Od teraz ma nową funkcję. W aplikacji znajdzie się też... wyszukiwarka toalet!

Muzeum Neonów w Warszawie

Wyszukiwarka toalet w aplikacji Warszawa 19115

Nowa funkcjonalność w aplikacji Warszawa 19115! W menu usługi można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet. W całej Warszawie jest ich ponad 360. Na mapie znajdują się zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych udostępnione dla wszystkich mieszkańców.

Czytaj także: Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Ruszyły kontrole "podróży służbowych"

Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetlają się:

  • dokładny adres toalety,
  • godziny otwarcia,
  • informacje o odpłatności (jeśli występuje),
  • dostępnych przewijakach,
  • czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych.

360 toalet w wyszukiwarce

W aplikacji wskazanych jest 360 lokalizacji toalet. Są one zlokalizowane np. na terenie parków, przy ciągach komunikacyjnych, w przejściach podziemiach, jak również na bulwarach oraz przy stacjach Metra Warszawskiego. Wskazane w aplikacji toalety znajdują się w bibliotekach, urzędach, domach kultury. Dodatkowo wskazane są automatyczne szalety dostępne w 22 punktach stolicy.

Toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach zieleni są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra. Tam ekipy porządkowe na bieżąco dbają o czystość toalet i ich bezpieczne użytkowanie – stosują środki myjące i dezynfekujące.

Dodatkowo toalety są udostępniane przez centra handlowe oraz niektóre lokale gastronomiczne. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa część obiektów może być niedostępna, np. w restauracjach.

Jedna aplikacja, wiele funkcji

Aplikacja Warszawa 19115 jest jednym z pięciu kanałów komunikacji z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Jest dostępna w platformie App Store oraz Goople Play. Wyszukiwarka ogólnodostępnych toalet to nie jedyna funkcjonalność Warszawa 19115.