Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Ruszyły kontrole "podróży służbowych"

2020-11-30 17:09 STAN SM
Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Ruszyły kontrole podróży służbowych
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Ruszyły kontrole "podróży służbowych"

Rząd bierze pod lupę hotele, sklepy i firmy - które skorzystały z państwowej pomocy! Dziś ruszyły kontrole w tych miejscach. To reakcja m.in na informacje o hotelach, które łamią przepisy i przyjmują nie tylko gości w podróży służbowej.

Otwarcie szpitala tymczasowego na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach

Hotel tylko w podróży służbowej

Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Według obowiązujących obostrzeń, z pobytu w hotelu mogą skorzystać niemal wyłącznie osoby podróżujące służbowo. Wiele ośrodków wypoczynkowych i turystów łamie jednak ten przepis. Rząd mówi dość i bierze pod lupę hotele, ale także sklepy i firmy, które skorzystały z państwowej pomocy. Właśnie ruszyły kontrole!

Czytaj także: Pulsoksymetr - co to jest? Ministerstwo Zdrowia podaruje nam specjalne urządzenia

Te miejsca muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami i nie chodzi tu tylko o mandaty w wysokości do 30 tys. zł. - Także z zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na kwotę około 40 miliardów złotych - mówił wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin.

Temat kontroli pojawił się po tym, pojawiły się informacje o nadużywaniu pojęcia "podróży służbowej". Niektóre hotele, czy pensjonaty mają przyjmować nie tylko osoby przebywające w delegacji, ale też na przykład takie, które meldują się, żeby pracować zdalnie. Potwierdzeniem luki w przepisach są m.in. zdjęcia z tłumów w miejscowościach turystycznych, czy korki na zakopiance.

Czytaj także: Galerie handlowe znówotwarte! Od kiedy i na jakich zasadach? [LISTA OBOSTRZEŃ]

Do kiedy hotele będą zamknięte?

Od 7-go listopada hotele mogą przyjmować wyłącznie osoby przebywające w podróży służbowej, medyków, oraz pacjentów i ich opiekunów. Te obostrzenia obowiązują co najmniej do 27 grudnia.