Ekologiczni złodzieje? Ukradli baterie słoneczne z parku na Białołęce

2021-01-07 17:44

Czy złodzieje mogą być fanami ekologii? Na to by wyglądało, bo ich łupem padły baterie słoneczne parkowych latarni. Cieszyły mieszkańców zaledwie dwa miesiące. Chodzi o Białołękę i skwer przy ul. Krzyżówki.

Zniszczyli ekologiczne latarnie w Warszawie

Latarnie na skwerze przy ul. Krzyżówki wytrzymały zaledwie dwa miesiące

Cieszyły mieszkańców zaledwie dwa miesiące zanim padły łupem złodziei. Mowa o latarniach na Białołęce na skwerze przy ul. Krzyżówki, a konkretniej bateriach słonecznych na ich szczycie.

- Te latarnie są połamane. Złodzieje połamali je niemal u nasady, by dostać się do paneli fotowoltaicznych. Widok jest smutny tym bardziej, że to całkiem nowy projekt. Światło latarni cieszyło mieszkańców zaledwie dwa miesiące - podkreśla rzecznik urzędu dzielnicy Marzena Gawkowska.

Czytaj także: Nie trzeba jeździć do uzdrowisk! Niedługo będzie można wybrać się na Białołękę

O zainstalowanie świateł mieszkańcy wnioskowali w budżecie obywatelskim. Na miejscu powstały nowe nasadzenia, stół do piłkarzyków czy ping-ponga. Straty szacowane są na 24 tysiące złotych, a sprawą zajmuje się policja.​

„Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!"

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE