Co zrobić z kartonem po mleku? Jak segregować śmieci? Z tym mamy największe problemy!

2021-01-27 9:40
Co zrobić z kartonem po mleku? Jak segregować śmieci? Z tym mamy największe problemy!
Autor: Canva.com Co zrobić z kartonem po mleku? Jak segregować śmieci? Z tym mamy największe problemy!

Co zrobić z kartonem po mleku? Gdzie trafia plastikowa butelka po oleju? Jak segregować śmieci? Z tym mamy największe problemy! W Warszawie segregowanie śmieci jest obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste jak może się wydawać. Czasem stajemy przed kontenerem i z zastanowieniem się w niego wpatrujemy. Co to za przypadki?

Najwięcej wątpliwości warszawiaków segregujących śmieci budzi karton po mleku - aż 73 tys. zapytań i blistry po lekach - ponad 50 tys. - wyliczył urząd miasta. Kolejne najczęściej wyszukiwane hasła to: plastikowa butelka po oleju (ponad 47 tys.), opakowanie po jogurcie (ponad 41 tys.) oraz styropian opakowaniowy (ponad 36 tys.). Wyszukiwarka SegregujNa5 uruchomiona przez warszawski ratusz miała w zeszłym roku 3,5 mln odwiedzin i blisko 80 proc. powracających użytkowników.

Prokuratura wyjaśni czy dziadek zaniedbał wnuka

"6,6 mln razy w zeszłym roku usunęliśmy śmieci z koszy" - policzył Zarząd Oczyszczania Miasta. "Około połowy miejskich koszy rozstawionych na chodnikach jest opróżnianych na nasze zlecenie. Ustawione są na chodnikach, przystankach komunikacji miejskiej i przy przejściach dla pieszych. Z każdego kosza śmieci usuwamy co najmniej raz na dobę. W takich miejscach, gdzie jest natężony ruch, śmieci zabieraliśmy nawet 5 razy dziennie" - opisują pracownicy ZOM.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE