CENY maseczek. Czy nowe przepisy "dadzą nam po kieszeni"?

2021-02-26 12:08
CENY maseczek. Czy nowe przepisy dadzą nam po kieszeni?
Autor: Markus Winkler Markus Winkler

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych zasadach dotyczących maseczek używanych w czasie pandemii. Ogłosił także, że zamiast maseczek nie będzie można nosić przyłbic. Nie będzie też można zakrywać ust i nosa szalikiem lub chustą. Minister wskazał też jakie maseczki będą dozwolone. Jak nowe przepisy wpłyną na ich cenę?

Nowe przepisy wchodzą w życie już w sobotę 27 lutego. Od tego dnia nie będzie można zamiast maseczek nosić przyłbic czy szalików zasłaniających nos i usta. Jakie maseczki są rekomendowane?

Ceny maseczek - czy wzrosły po zapowiedzi premiera?

Jak poinformował Adam Niedzielski, dopuszczalne są wszystkie rodzaje maseczek. To, co ważne to to, by były noszone prawidłowo - muszą więc zasłaniać usta i nos. Rekomendowane, choć nie nakazane, przez Radę Medyczną są maseczki chirurgiczne oraz te z filtrem FFP2. Czy po ogłoszeniu nowych wytycznych ceny maseczek wzrosły? Okazuje się, że maseczkę z odpowiednim filtrem kupimy już za kilka złotych. W zestawie 10 sztuk jest jeszcze taniej dzięki czemu można ją kupić nawet za niecałe 2 złote. Wiele zależy od tego czy ma ona np. zaworek czy nie. Te z zaworkiem są droższe jednak i w tym przypadku jej koszt nie będzie większy niż kilka złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sky Tower idzie pod młotek
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE