Innowacje

Centrum Nauki Kopernik otworzyło nową pracownię. Miejsce prac badawczo-rozwojowych

2023-03-31 13:54

Centrum Nauki Kopernik jest bez wątpienia ważnym punktem na mapie Warszawy. Tym razem to pełne innowacji miejsce otworzyło Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego. Na co możemy w niej liczyć?

Centrum Nauki Kopernik jest jednym z ulubionych punktów Warszawy dla jej mieszkańców. Tym razem w trosce o swoich gości otworzyło ono Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego.

Centrum Nauki Kopernik otwiera nową pracownię

Będzie miejsce prac badawczo-rozwojowych, w którym wraz z partnerami Centrum Nauki Kopernik utworzy nowe wystawy, eksponaty, pomoce edukacyjne i scenariusze zajęć, interdyscyplinarne projekty, wydarzenia.

- Wykorzystując wiedzę dotyczącą uczenia się, chcemy projektować rozwiązania służące edukacji i komunikacji naukowej nowej generacji. Skutecznie łączyć nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych i ścisłych z zainteresowaniami, pasjami i potrzebami współczesnych uczniów oraz możliwościami, jakie oferują nam dziś technologie – powiedział podczas uroczystego otwarcia Pracowni Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik. 

Czytaj także: Darmowe zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wystarczy spełniać jeden warunek

Rafał Trzaskowski odwiedził Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego to nie tylko nowy budynek tuż obok Centrum Nauki Kopernik, to przede wszystkim inwestycja w naukę na długie lata.

Podczas otwarcia wśród ważnych gości CNK był również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który z tej okazji zabrał głos.

- Otwarcie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego to ważny dzień dla nauki. Uruchamiamy tu dziś wyjątkowe w skali nie tylko naszego kraju, ale też całego świata centrum naukowo-badawcze, w którym z myślą o mieszkańcach Warszawy naukowcy z Polski i całego świata będą realizować swoje projekty od A do Z. Dzięki temu lepiej poznamy i zrozumiemy tajniki ludzkiego umysłu oraz procesy uczenia się, co ma szczególne znaczenie dla rozwoju edukacji. Bardzo się cieszę, że Warszawa wsparła ten projekt i przekazała teren na budowę tego imponującego obiektu oraz blisko 28 mln zł na prace budowlane, wykończeniowe i instalacyjne – mówił Rafał Trzaskowski, Prezydent m. st. Warszawy.

Być może już wkrótce miejsce to stanie się prawdziwym hitem.

Czytaj także: Grobowiec Tutenchamona w Warszawie. Można obejrzeć dziedzictwo faraona

Okrągły stół osób LGBT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE