tramwaj do Wilanowa

i

Autor: ARTUR HOJNY / SE

Budowa tramwaju do Wilanowa. Będą zmiany dla autobusów i nowe utrudnienia

2023-02-09 14:08

- Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny etap. Od 11 lutego plac budowy zacznie się wydłużać - przekazali przedstawiciele ratusza. Wiemy już, jakie zmiany dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone. Na co powinni przygotować się mieszkańcy?

Tramwaj do Wilanowa - jak przebiega budowa?

- Już wkrótce prace przy budowie tramwaju do Wilanowa będą prowadzone na dłuższym odcinku. Związane jest to z konieczną przebudową wielu instalacji umieszczonych pod ziemią wzdłuż powstającej linii - przekazali przedstawiciele ratusza.

Działania budowlańców mają przebiegać na całym zamkniętym odcinku al. Rzeczypospolitej oraz ul. Jana III Sobieskiego (pomiędzy ul. van Beethovena a ul. Branickiego). Robotnicy zajmą się przebudowaniem wodociągu, odwodnieniem oraz przygotowaniem do przebudowy ciepłociągów.

- Będzie się to wiązało z wykonaniem głębokich wykopów i ich zabezpieczeniem. Kolejne prace to przebudowa instalacji elektrycznych. Wszystkie zostały rozplanowane do przełomu kwietnia i maja. Z kolei czas na przebudowę głównej rury zaopatrującej tę część Warszawy w ciepło jest bardzo krótki. Podłączeń można dokonywać tylko od czerwca do sierpnia. Do tego czasu wykonawca musi przeprowadzić roboty przygotowawcze - zaznaczono w komunikacie.

Czytaj również: Warszawa szykuje się na sezon Veturilo. Przy ulicach widać pierwsze zmiany

Tramwaj do Wilanowa - utrudnienia dla kierowców

Niestety, prowadzone prace będą się wiązały z kolejnym etapem zmian w organizacji ruchu. Rozpoczną się one w nocy z 10 na 11 lutego, kiedy to dojdzie do "przełożenia ruchu na ul. Jana III Sobieskiego z jezdni wschodniej na zachodnią, na odcinku od skrzyżowania z ulicą van Beethovena do skrzyżowania z ulicą Witosa". 

Jeśli dopisze pogoda, kolejne zmiany zaczną się nocą 15 lutego. - Ruch zostanie skierowany z jezdni wschodniej na zachodnią w ulicy Sobieskiego, od skrzyżowania z ulicą Witosa do skrzyżowania z aleją Wilanowską. W połowie ferii (weekend 18-19 lutego) nastąpi zmiana ruchu w alei Rzeczypospolitej: na odcinku od al. Wilanowskiej do ulicy Klimczaka z jezdni wschodniej na zachodnią, zaś na odcinku od ul. Klimczaka do ulicy Branickiego – z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią - poinformowano.

Czytaj również: Ponad 4 tys. kopciuchów wciąż do wymiany. Warszawa nadal proponuje dotację

Tramwaj do Wilanowa - zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Drogowcy postarają się w czasie utrudnień zadbać o komfort pasażerów komunikacji miejskiej. - Podczas robót ponad 4-kilometrowy buspas będzie wyznaczony na całej długości ulicy Jana III Sobieskiego, uruchomione będą dodatkowe połączenia autobusowe do metra, a w okresie ferii utrzymane częstsze kursy autobusów linii 522 i kursowanie autobusów linii E-2 - dowiadujemy się.

18 lutego wspomniany buspas, który dziś ciągnie się pomiędzy ul. van Beethovena i Dolną, zostanie wydłużony do al. Wilanowskiej. Od 13 lutego linia 217 pojedzie natomiast dłuższą trasą. - Autobusy tej linii nie zakończą trasy na pętli przy ulicy Sarmackiej, tylko od skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ulicą Branickiego, pojadą Płaskowickiej, Cynamonową, Ghandi do stacji metra Imielin - przekazano. 

Zmiana, która może skomplikować życie niektórych pasażerów, dotyczy linii 172. Jako że autobusy nie będą mogły skręcić w ul. św. Bonifacego, dojadą do pętli Stegny.

Tramwajarze wytną ponad 400 drzew na Mokotowie. Budowa trasy tramwajowej na Wilanów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE