Brak respiratorów i coraz młodsi pacjenci w szpitalach! Mazowsze walczy z czwartą falą

2021-11-25 17:19
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym
Autor: materiały prasowe Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

Brak lekarzy, łóżek, wolnych respiratorów, kolejki karetek i wzrost liczby hospitalizacji wśród młodych zakażonych - tak wygląda dziś sytuacja w Warszawie i na Mazowszu. Otwarcie Szpitala Narodowego stało pod znakiem zapytania do ostatniej chwili, a Szpital Południowy może znów wstrzymać przyjęcia pacjentów.

20-latek gnał 150 km/h w terenie zabudowanym!

Trudna sytuacja w szpitalach na Mazowszu

Szpitale na Mazowszu są przepełnione. Nie ma też wolnych respiratorów. W szpitalach, którymi zarządza urząd marszałkowski do dyspozycji są 643 łóżka. W środę w placówkach było ponad 700 pacjentów. Pod respiratory trafia coraz więcej niezaszczepionych zakażonych. - Dlatego tak ważne są szczepienia. Tylko tak może się uchronić przed hospitalizacją. Uchronić siebie, swoich bliskich, swoich sąsiadów - mówi marszałek województwa Adam Struzik. Tylko dziś w całym kraju odnotowano ponad 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Na Mazowszu oficjalnie przybyło 5 tys. zakażonych.

Szpital na Stadionie Narodowym właśnie został otwarty. Jeszcze w środę minister zdrowia zastanawiał się, czy uda się zapewnić wystarczającą liczbę personelu. O godz. 17 szpital przyjął pierwszych pacjentów. Dzięki temu odciążone zostaną inne stołeczne placówki, w których już teraz brakuje łóżek covidowych. - Wszystkie respiratory są zajęte, do weekendu będziemy w stanie przyjąć maksymalnie 30 pacjentów. Tylu przyjmujemy zwykle jednego dnia. W tej chwili w sumie mamy 260 pacjentów i 50 pod respiratorami - mówi szef szpitala Południowego Artur Krawczyk. Szpital Południowy w najbliższy weekend może zawiesić przyjęcia pacjentów. W innych warszawskich placówkach pozostały pojedyncze miejsca dla zakażonych.

Czytaj także: "Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE