"Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

2021-11-24 20:36
Może pan czekać 3 dni: Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim
Autor: Wikipedia CC, 2010, Fot. CLI "Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

Kolejki, pacjenci leżący na podłodze i brak wody! Tak Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu Czerniakowskim ​opisuje jeden z pacjentów - Pan Karol, który źle się poczuł, przyszedł na SOR ze skierowaniem od lekarza. Spędził tam w oczekiwaniu na przyjęcie 15 godzin.

SOR: Na lekarza trzeba czekać nawet trzy dni!

Spędził na SOR-ze 15 godzin! Kiedy poprosił o wodę - nie dostał. To historia pana Karola, pacjenta szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. - Najbardziej zaskoczyła mnie informacja, którą uzyskałem od personelu medycznego, że na SOR-ze mogęspędzić 72 godziny. Po 15 godzinach poprosiłem o szklankę wrzątku. Uzyskałem informację od pani pielęgniarki,że takiej możliwości nie ma, bo oddziały są pozamykane - relacjonuje pan Karol.

Czytaj także: Zaadoptuj pluszaka - pomóż zwierzakom! Wyjątkowa akcja mieszkanki Warszawy

Mężczyzna podkreśla, że w Szpitalu Czerniakowskim były tłumy. - Wszystkie miejsca były zajęte. Zdarzyły się sytuacje, że ludzie również kładli się na podłodze, ponieważ nie było łóżek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, żeby ktoś, kto się źle czuł, mógł w ludzkich warunkach na lekarza oczekiwać - dodaje pan Karol.

Ratusz wyjaśnia sprawę

Ratusz zapowiada, że wyjaśni sprawę. - Dostaliśmy datę i godzinę przyjęcia tego pacjenta. Będziemy to oczywiście wyjaśniali. Natomiast ważna też informacja - w pierwszej też kolejności jest zapewniana opieka i pomoc medyczna pacjentom z zagrożeniem życia, a tych pacjentów jest bardzo dużo. Trafiają też do Szpitala Czerniakowskiego pacjenci covidowi - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

Czytaj także: Niedzielski zapowiada lockdown w Polsce. "Zbliżamy się do apogeum, sytuacja jest niebezpieczna"

Ratusz planuje też rozbudowę SOR-u w Szpitalu Czerniakowskim o ponad 600 metrów kwadratowych. Ma się w nim pojawić więcej łóżek, będą wymienione posadzki, okna i drzwi, bramy wjazdowe. Remont pochłonie 13 milionów złotych i ma się zacząć w przyszłym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?
ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE