Protest ratowników medycznych, zdjęcie z 30.06.2021

i

Autor: Facebook/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych Protest ratowników medycznych, zdjęcie z 30.06.2021

Białe miasteczko przed Sejmem. Medycy szykują wielki protest! Kiedy?

2021-09-06 16:18

Białe miasteczko 2.0. Na najbliższą sobotę 11.0.2021 przedstawiciele zawodów medycznych planują wielki protest. Jak zapowiadają, po manifestacji zamierzają rozbić obóz przed Sejmem. Mogą tam spędzić nawet kilka tygodni. To wszystko, by walczyć o lepsze warunki zatrudnienia. Co na to resort zdrowia?

Premier liczy na szczęśliwy finał rozmów ze służba zdrowia, przedstawiciele zawodów medycznych szykują się na wielką manifestację w najbliższą sobotę 11.09. i rozbicie białego miasteczka. Przewodniczący Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec odrzucił zaproszenie ministra Adama Niedzielskiego na spotkanie w siedzibie resortu, chce rozmawiać w środę 8.09. - w większym gronie, z przedstawicielami innych zawodów i zapowiada, że po sobotnim proteście rozbite zostanie białe miasteczko 2.0.

Białe miasteczko 2.0

Medycy planują rozbić białe miasteczko 2.0. Jak udało się nam ustalić, prawdopodobnie będzie to duży obóz przed Sejmem. - Dokładna lokalizacja jest jeszcze tajna. Planujemy być do skutku, do spełnienia naszych postulatów. Kierunek zmian w tym momencie powinien opierać się na zapewnieniu wszystkim pracownikom godnych warunków pracy - mówi przewodniczący Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec.

Czytaj także: Żołnierze w karetkach zamiast ratowników medycznych? Gigantyczny problem na Mazowszu

Kto weźmie udział w proteście 11.09.2021?

W manifestacji wezmą udział przedstawiciele zawodów medycznych: lekarze, pielęgniarki, diagności, fizjoterapeuci. Wśród nich także ratownicy medyczni, którzy protestują od 1 września. Część nie przyszła do pracy, część ogranicza swoje dyżury. Jaki jest stan rozmów negocjacji? Żaden, mówi ratownik, Adam Piechnik. - Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że powinniśmy rozmawiać z dysponentami. Dysponenci odbijają piłeczkę. Osobą sprawczą nad dyrektorem warszawskiego pogotowia jest marszałek województwa. To on jest organem powołującym - dodaje Piechnik.

Ratownicy medyczni od 1 września rozpoczęli ogólnopolski protest. Część z nich nie przyszła do pracy lub wzięła minimalną liczbę godzin podczas dyżurów. 11 września chcą wziąć udział w dużej manifestacji pracowników ochrony zdrowia, która ma odbyć się w stolicy

Protest ratowników medycznych w Rzeszowie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Raptem 1 osoba na 40 może pokusić się o komplet. Czy to będziesz ty?

Pytanie 1 z 10
Wierzymy, że polscy siatkarze zdobędą w Tokio złoto. Tym samym osiągnęliby to, co wcześniej udało się w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE